Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.07 11:56

Norvegijoje po nuošliauža pernai žuvusių lietuvių artimieji bylinėsis dėl kompensacijų

BNS 2017.10.07 11:56

Norvegijos policijai nustačius, kad pernai tris darbininkus iš Lietuvos pražudžiusi nuošliauža susiformavo dėl nelaimės vietoje vykdytų darbų, lietuvių artimieji ketina bylinėtis dėl kompensacijų.

Pasak artimųjų advokato Morteno Engesbako, jie šiuo metu laukia prokurorų sprendimo, ar ikiteisminiame tyrime kam nors bus pareikšti kaltinimai.

„Jeigu kažkam bus pareikšti kaltinimai, ieškinys dėl kompensacijos bus perduotas nagrinėti tame pačiame procese, kur bus nagrinėjama baudžiamoji byla“, – BNS šią savaitę sakė teisininkas.

„Jeigu niekam nebus pareikšti kaltinimai, mes vis tiek vertinsime, ar yra pagrindo prašyti kompensacijos, ir jeigu jį rasime, tai bus civilinė byla“, – pridūrė jis.

Nuošliauža ant lietuvių užslinko pernai lapkritį netoli Norvegijos sostinės Oslo esančiame Siorumo regione, kai jie vykdė miškų tvarkymo darbus.

Nelaimės tyrėjai neseniai nustatė, kad nuošliaužą nulėmė žmogaus veikla, BNS sakė vietos policijos atstovė Tonje Taylor.

Ji teigė, kad tai įrodanti Norvegijos geotechnikos instituto ataskaita yra įtraukta į tyrimo medžiagą.

„Policija dabar vertina, ar darbai tame plote vyko laikantis Siorumo savivaldybės suteiktų leidimų“, – sakė T. Taylor.

Pareigūnai iki šiol nerado dviejų 2016-ųjų lapkritį žuvusių lietuvių kūnų. Vienintelis rastas vyro lavonas buvo pargabentas į Lietuvą artimųjų lėšomis, rašė portalas lrytas.lt.

Siorumo regione kilusi nuošliauža buvo 420 metrų pločio ir 270 metrų ilgio. Nelaimės metu pavyko išsigelbėti dar trims vietoje dirbusiems lietuviams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi