Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.06 15:43

Įtariamasis, pranešęs apie „Ryanair“ užminuotą lėktuvą, paleistas

DELFI.lt 2017.10.06 15:43

Sulaikytas įtariamasis, dėl kurio skambučio apie bombą „Ryanair“ lėktuve kilo britų naikintuvai, penktadienį gali būti paleistas.

DELFI primena, kad spalio 4 d. rytą britų naikintuvai iš Kauno į Londoną skridusį keleivinį „Ryanair“ lėktuvą kilo palydėti dėl melagingo skambučio Lietuvoje apie orlaivio užminavimą.

Lėktuvas saugumo sumetimais buvo nukreiptas iš Liutono į Stanstedo oro uostą.

„6.21 val. Bendruoju pagalbos telefonu buvo gautas pranešimas, kurio metu vyrišku balsu kalbėjęs vyras pasakė, kad bus užminuotas lėktuvas, skrendantis 7 val. iš Kauno į Lutoną. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pareigūnai aiškinasi, kas skambino į bendrąjį pagalbos centrą“, – trečiadienį skelbė policija.

Lėktuvui buvo leista pakilti įvertinus, jog pranešimas melagingas, tačiau britai lėktuvą pasitiko su naikintuvais, o pareigūnai tikrino keleivių daiktus.

Ketvirtadienį įtariamasis 24 metų vyriškis buvo sulaikytas Kauno rajone, Domeikavos seniūnijoje Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų.

Penktadienį jis paleistas, nes, kaip skelbė BNS, Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė Jurgita Mastauskienė neplanuoja kreiptis dėl vyro, įtariamo melagingai pranešus apie sprogmenį lėktuve, suėmimo.

Anot jos, įtariamasis yra geranoriškas, su teisėsauga bendrauja, todėl jam planuojama skirti švelnesnes už suėmimą kardomąsias priemones.

„Jis nusiteikęs geranoriškai, duoda parodymus, tačiau šiandien jo parodymų komentuoti negalime, nes reikia patikrinti jo versiją“, – sakė prokurorė.

Visgi pažymima, kad įtariamasis kaltės nepripažįsta, tačiau prokurorė nepatikslino, kokių konkrečiau aplinkybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi