Lietuvoje

2017.10.06 12:35

D. Grybauskaitė naikina apdovanojimą buvusiam „Automagistralės“ vadovui

LRT.lt2017.10.06 12:35

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Valstybės apdovanojimų įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, pasirašė dekretą, kuriuo už valstybės apdovanotojo vardo pažeminimą buvusį valstybės įmonės „Automagistralė“ vadovą V. Molį išbraukė iš valstybės apdovanotųjų asmenų sąrašo, rašoma pranešime spaudai.

Tokį sprendimą prezidentė priėmė, atsižvelgus į šioje įmonėje atlikto vidaus audito ataskaitą.  Audito metu nustatyta, kad, V. Moliui vadovaujant valstybės įmonei „Automagistralė“, buvo padaryta didelė finansinė žala, nustatyti šiurkštūs lėšų švaistymo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi atvejai

Valstybės apdovanojimas V. Moliui skirtas 2015 m. tuometinio susisiekimo ministro R. Sinkevičiaus teikimu ir gavus Valstybės apdovanojimų tarybos pritarimą. Visi kandidatai valstybės apdovanojimams gauti įstatymo nustatyta tvarka yra tikrinami atsakingų teisėsaugos institucijų. V. Molio atveju informacijos, dėl kurios jam negalėjo būti suteiktas apdovanojimas, gauta nebuvo.

Asmenys, išbraukti iš ordinų kavalierių arba medaliais ir kitais pasižymėjimo ženklais apdovanotųjų sąrašo, jiems įteiktus apdovanojimo ženklus ir apdovanojimo dokumentus privalo grąžinti ordinų kancleriui. Šie asmenys netenka apdovanojimų teikiamų teisių.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.