Lietuvoje

2017.10.05 16:01

Pasienio kontrolės punktų direkcijai liepta nutraukti konkurenciją ribojantį pirkimą

ELTA2017.10.05 16:01

Susisiekimo ministerija nurodė Pasienio kontrolės punktų direkcijai (PKPD) nutraukti 10 mln. eurų vertės Kybartų pasienio kontrolės punkto modernizavimo projektavimo ir statybos viešojo pirkimo procedūras. Tokį nurodymą ministerija paskelbė gavusi Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadą. PKPD liepta nedelsiant vykdyti VPT įpareigojimą. 

Šių metų liepą minėtas PKPD pirkimas Susisiekimo ministerijos iniciatyva buvo laikinai sustabdytas, nes audito metu kilo įtarimų, kad pirkimo sąlygos riboja konkurenciją ir galimai yra pritaikytos konkrečiam tiekėjui. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pažymi, kad VPT sprendimas patvirtino ministerijos auditorių išvadas.

PKPD Susisiekimo ministerija atlieka tarnybinį patikrinimą.

Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė, kad dalis pirkimo reikalavimų yra nepagrįstai aukšti, neproporcingi pirkimo objektui ir dirbtinai riboja konkurenciją. Be to, VPT pažymi, kad pirkimo techninės specifikacijos reikalavimai nebuvo tikslūs ir aiškūs, nenumatyta galimybė tiekėjams užšifruoti savo pasiūlymą, ribojamos tiekėjo galimybės pasitelkti subrangovus. Išvadoje nurodomi ir kiti nustatyti Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai.

Atsižvelgdama į nustatytus įstatymo pažeidimus, VPT įpareigojo PKPD nutraukti minėto pirkimo procedūras ir pateikti tai patvirtinančius dokumentus.