Lietuvoje

2017.10.05 09:54

L. Mažylis: Vasario 16-osios aktas Lietuvą pasieks ne iš karto

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.10.05 09:54

Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai Berlyne pasirašys susitarimą dėl Vasario 16-osios nepriklausomybės akto perdavimo Lietuvai penkeriems metams. Tačiau šis susitarimas nereiškia, kad Aktas bus perduotas šiandien ar rytoj – tai tik vienas ilgo perdavimo proceso etapų.

Dokumentą planuojama nuo kitų metų eksponuoti Signatarų namuose. Ranka rašytą nutarimą Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve kovą rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis. 

Jo teigimu, greičiausiai atlikus įvairias procedūras dokumentas Lietuvą pasieks po kelių mėnesių.

„Kad nesusidarytų vaizdas, kad jau šiandien mes jį gauname ir parsivežame, reikia pabrėžti, kad čia yra tik vienas iš ilgo proceso etapų. Čia yra politinės valios, kuri jautėsi jau nuo pirmų dienų, raštiškas įforminimas – ministrai pasirašo apie tai susitarimą, o po to dar bus daugybė biurokratinių procedūrų ir derinimų, kaip šitą vertybę galima gabenti – kokiomis aplinkybėmis, kaip paskui Lietuva užtikrins jos saugumą, ir tai yra svarbios detalės, kurios atveria kelią šiandieninio susitarimo pasirašymui“, – LRT RADIJUI kalbėjo L. Mažylis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt