Naujienų srautas

Lietuvoje2017.10.05 10:04

Vilniaus centre aptikta galinga bomba

BNS 2017.10.05 10:04

Vilniaus centre, prie Tauro kalno ir Lukiškių aikštės esančioje Dainavos gatvėje, trečiadienio popietę rastas galbūt Antrojo pasaulinio karo aviacijos sviedinys. Išminuotojams sprendžiant, kaip rasti išeitį iš padėties, policija vakare pradėjo aplinkinių namų gyventojų evakuaciją. Sprogmens nukenksminimo darbai baigti apie 1 val. nakties.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento operatyvaus budėjimo skyrius BNS patvirtino, kad dėl rasto sprogmens įvestas saugumo planas „Skydas“, įvyko vietoje budi specialiosios tarnybos. Šią informaciją patvirtino ir Policijos departamento atstovė Revita Janavičiūtė.

„Kariuomenės išminuotojai nakties metu vykdys sprogmens nukenksminimo darbus. Planuojama operacijos trukmė iki dvylikos valandų. Pavojingos zonos ribose evakuojami gyventojai – pilna evakuacija iki 70, dalinė iki 250 metrų spinduliu. Laikinas jų prieglobstis numatytas S.Daukanto gimnazijoje“, – teigė R. Janavičiūtė.

Pasak jos, taip pat bus uždaromas eismas aplinkinėse gatvėse – Gedimino prospekte, Kudirkos, Rotundo, Jasinskio ir kitose.

Portalo 15min.lt teigimu, didžiausiu iššūkiu išminuotojams šiuo atveju tapo tai, kad nesprogęs aviacijos sviedinys guli prie pat dujų vamzdyno. Tai reiškia, kad didelio sprogmens negalima nei nukenksminti vietoje, nei saugiai iškelti ir išvežti.

Kaip pranešė Policijos departamentas, nukenksminimo darbai baigti apie 1 val. nakties.

„Sprogdiklis sėkmingai išimtas iš paties sprogmens“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo centro budėtojas. Manoma, kad gyventojams netrukus bus leista grįžti į namus.

Sprogdiklis sunaikintas vietoje, likusi bombos dalis išgabenta į Pabradės poligoną sunaikinimui. Mašiną su kroviniu lydės ugniagesiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi