Lietuvoje

2017.10.04 21:20

Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimai planuojami 2018-ųjų vasarį–kovą

BNS2017.10.04 21:20

Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimus planuojama surengti 2018 metų vasario arba kovo mėnesį, o partijos suvažiavimas dėl 2019-ųjų pradžioje vyksiančių savivaldos rinkimų gali būti sušauktas ne kitų metų birželio, o balandžio mėnesį.

Tokius pasiūlymus trečiadienį apsvarstė Liberalų sąjūdžio valdyba, žurnalistams pranešė partijos pirmininkas ir Vilniaus savivaldybės vadovas Remigijus Šimašius.

Anot jo, galutiniai sprendimai turėtų būti priimti lapkričio 4 dieną vyksiančiame Liberalų sąjūdžio tarybos posėdyje.

Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimus planuojama surengti 2018 metų vasario arba kovo mėnesį, o partijos suvažiavimas dėl 2019-ųjų pradžioje vyksiančių savivaldos rinkimų gali būti sušauktas ne kitų metų birželio, o balandžio mėnesį.

Tokius pasiūlymus trečiadienį apsvarstė Liberalų sąjūdžio valdyba, žurnalistams pranešė partijos pirmininkas ir Vilniaus savivaldybės vadovas Remigijus Šimašius. Jo teigimu, galutiniai sprendimai turėtų būti priimti lapkričio 4 dieną vyksiančiame Liberalų sąjūdžio tarybos posėdyje.

„Pagrindinė valdybos posėdžio tema buvo pasiruošimas (2019 metais vyksiantiems – BNS) savivaldos ir prezidento rinkimams (...) Sutarėme, kad partijos narių apklausą turėtume apie pasirengimo savivaldai (rinkimams – BNS) laikotarpį ir su tuo susijusį galbūt mėnesiu arba dviem paankstintą suvažiavimą. Jis yra numatytas birželio mėnesį, galbūt apie balandį galvojame“, – tvirtino R. Šimašius.

Anot jo, taip pat ketinama įvertinti, kokia yra partijos narių pozicija dėl prezidento rinkimų.

„Ar partija turėtų kelti savo kandidatą į prezidentus, ar palaikyti kažkokį kitą. Bet kokiu atveju užduosime atvirą klausimą, ką jie matytų kaip partijos iškeltą ar palaikomą kandidatą. Tarybos posėdyje galėtume turėti jau detalesnius pasvarstymus, kaip organizuoti visą procesą“, – žurnalistams sakė liberalų lyderis.

Jo teigimu, partijos pirmininko rinkimai turėtų vykti kitų metų žiemą arba ankstyvą pavasarį. R. Šimašius tvirtino šiuo metu nematantis pagrindo pasitikrinti pasitikėjimo partijoje, nes jaučia liberalų skyrių paramą.

„Kažkas spekuliavo viešumoje nuskambėjusia mintimi, kad kažkas iš partijos narių lyg ir vardino tokius dalykus, bet iš esmės valdyba konstatuoja labai aiškiai, kad nėra pagrindo ir tikslo tikrintis pasitikėjimo, nes visur iš skyrių pasitikėjimas kaip ir yra (....) Pirmininko rinkimai , apsispręsta yra, bus ne suvažiavime, o iki suvažiavimo“, – aiškino R. Šimašius.

Pasiūlymą liberalų vadovams atsistatydinti iš pareigų taip iš naujo pasitikrinant pasitikėjimą partijoje išsakė partijos vicepirmininkas Vitalijus Gailius. Trečiadienį vakare jis BNS sakė šio siūlymo neatsisakantis.

„Nesikeičia mano pozicija. (...) Esu kalbėjęs apie galimą pasitraukimą iš partijos vadovybės, aš tebesvarstau, žiūrėsiu, koks bus valdybos protokolas, kokie sprendimai, nes nebuvau posėdyje iki galo ir nesu su jais susipažinęs. Aš tebesvarstau apie pasitraukimą iš vadovybės“, - BNS sakė V. Gailius.

Pasak R. Šimašiaus, tiesioginiai visų partijos partijos pirmininko rinkimai turėtų vykti vasario ar kovo mėnesiais. Liberalų lyderis neatskleidė, ar ketina juose dalyvauti.

„Ar dalyvausiu, ar nedalyvausiu, galvoju (...) Sprendimo galutinio nesu priėmęs“, – žurnalistams sakė R. Šimašius.

Galimybės dalyvauti Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose neatmetė ir V. Gailius.

„Jeigu bus skyrių pasitikėjimas, jeigu mane deleguos, galvosiu“, – BNS teigė V. Gailius.

Teisėsauga prieš kelias savaites pareiškė įtarimus Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai. Specialiųjų tyrimų tarnyba įtaria, kad Liberalų sąjūdžio buvęs vadovas Eligijus Masiulis iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už koncernui palankius sprendimus gavo 106 tūkst. eurų kyšį, buvęs partijos valdybos narys Šarūnas Gustainis – 8,7 tūkst. eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai. Liberalai įtarimus neigia.

Anot R. Šimašiaus, po įtarimų: Liberalų sąjūdžiui pareiškimo, apie pasitraukimą iš partijos pranešė apie 20 narių.

„Aš manau, kad geriau nebūtų nė vieno, bet judėjimas partijos narių visą laiką yra, mes turime ir naujų pareiškimų ir skubinimų, kad greičiau organizuokite ir priimkite. Aš tikrai vertinu situaciją kaip normalią ir dalykišką (...), bet turbūt individualiai tarp 8 tūkst. narių yra visokių nuotaikų“, – sakė R. Šimašius.

Vilniaus liberalai šią savaitę paskelbė nutraukiantys darbą su konservatoriais ir siekia suformuoti naują valdančiąją koaliciją su buvusiais partneriais bei opozicinėmis partijomis. Anot R. Šimašiaus, kitose savivaldybėse panašūs veiksmai neplanuojami.

„Mūsų pozicija, kad skyriai patys sprendžia tokiais atvejais. Kol kas iš skyrių gavome informacijos, kad kažkokių judesių nesimato nei iš mūsų partijos pusės, nei iš koalicijos partnerių pusės, ar tai būtų socialdemokratai, ar konservatoriai, ar kitos partijos“, – teigė liberalų lyderis.

Liberalų sąjūdis turi merus 10-yje šalies savivaldybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.