Lietuvoje

2017.10.04 20:06

Policija sulaikė įtariamąjį, melagingai pranešusį apie sprogmenį lėktuve

DELFI.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.10.04 20:06

16.40 val. Kauno r., Domeikavos sen., po intensyvių paieškos veiksmų Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė jauną vyrą (gim. 1993 m.), galimai šiandien ryte skambinusį ir pranešusį apie sprogmenį lėktuve, skelbia policija. LRT RADIJO duomenimis, sulaikytasis buvo apieškotas, rastas ir mobilusis telefonas, iš kurio buvo skambinta.

DELFI jau rašė, kad trečiadienio rytą britų naikintuvai iš Kauno į Londoną skridusį keleivinį „Ryanair“ lėktuvą kilo palydėti dėl melagingo skambučio Lietuvoje apie orlaivio užminavimą.

Lėktuvas saugumo sumetimais buvo nukreiptas iš Liutono į Stanstedo oro uostą.

„6.21 val. Bendruoju pagalbos telefonu buvo gautas pranešimas, kurio metu vyrišku balsu kalbėjęs vyras pasakė, kad bus užminuotas lėktuvas, skrendantis 7 val. iš Kauno į Liutoną. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pareigūnai aiškinasi, kas skambino į bendrąjį pagalbos centrą“, – trečiadienį skelbė policija.

Lėktuvui leista pakilti įvertinus, jog pranešimas melagingas, tačiau britai lėktuvą pasitiko su naikintuvais, pareigūnai tikrino keleivių daiktus.

Policija informavo, kad pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar nelaimę bei dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ar sprogmenimis. Už tai gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Lietuvos oro uostai trečiadienį pranešė, kad iš Kauno policijos trečiadienio rytą gavo informacijos, jog paskambinęs asmuo pranešė apie netrukus oro uoste nusileisiantį užminuotą lėktuvą, nors tuo metu lėktuvai pagal tvarkaraštį leistis neturėjo, o terminale buvo tik keleiviai, laukiantys 7.30 val. į Londoną išvykstančio aviakompanijos „Ryanair“ skrydžio.

Todėl policija su oro uosto darbuotojais, „Ryanair“ įgula nusprendė patikrinti orlaivį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.