Lietuvoje

2017.10.04 16:00

Trišalei Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadai suteiks etmono K. Ostrogiškio vardą

LRT.lt2017.10.04 16:00

Ketvirtadienį krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Liubline kartu su Lenkijos gynybos ministru Antoni Macierewicz ir Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepan Poltorak pasirašys Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos vyriausybių sudaryto susitarimo dėl bendro karinio vieneto, brigados LITPOLUKRBRIG, įsteigimo pakeitimą, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Susitarimo pakeitimo tikslas – suteikti Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadai Konstantino Ostrogiškio vardą ir patikslinti, kad brigada ar jos elementai gali būti naudojami tarptautinėse operacijose remiantis tarptautinės teisės nuostatomis ir principais.

Liublino pilyje kartu bus minimos ir bendro karinio vieneto – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG – štabo veiklos antrosios metinės, brigados vadui pulkininkui Zenonui Brzuszko bus įteikta kovinė vėliava.

K. Ostrogiškis (1460–1530) buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didysis etmonas nuo 1497 m. Jo žymiausios pergalės – Krymo valdovo Menglio Girėjaus paėmimas į nelaisvę ir 1514 m. rugsėjo 8 d. laimėtos kautynės prie Oršos. LDK didysis etmonas K. Ostrogiškis, padedamas lenkų kariuomenės (iš viso 25 000–30 000 karių), įveikė 80 000 maskvėnų kariuomenę.  Jo paties prašymu, palaidotas Kijevo Pečioros Lavroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.