Lietuvoje

2017.10.04 14:34

Naikintuvai lėktuvą iš Kauno lydėjo dėl melagingo pranešimo apie sprogmenį

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, Martynas Žilionis, DELFI.lt, 15min.lt2017.10.04 14:34

Du Jungtinės Karalystės karališkųjų oro pajėgų (RAF) lėktuvai trečiadienį buvo pakelti lydėti oro bendrovės „Ryanair“ keleivinį lėktuvą, skridusį iš Kauno į Londoną. Pranešama, kad buvo sulaukta grasinimo susprogdinti orlaivį, skelbia „Daily Mail“. Su grasinimu skambinta Lietuvoje – pareigūnai ieško, kas skambino bendruoju pagalbos telefonu.

Iš Kauno į Londono Lutono oro uostą skridę keleiviai pasakoja, kad turėjo palikti asmeninius daiktus.

„Skrydis vėlavo apie valandą, bet nerimo jokio nekilo, tik jau artėjant prie oro uosto, pranešė, kad leisimės kitame oro uoste ir liepė niekam nelipti iš lėktuvo. Orlaiviui nusileidus, visi keleiviai buvo paprašyti palikti lėktuvą ir savo daiktus sudėti ant žemės netoli lėktuvo“, – DELFI pasakojo lėktuvu skridusi vilnietė Jovita (vardas pakeistas).

DELFI jau rašė, kad naikintuvai šį „Ryanair“ orlaivį perėmė ir palydėjo iki Stanstedo oro uosto dėl gauto „saugumo perspėjimo“.

Pasak Jovitos, su savimi leido pasiimti tik mobilųjį telefoną, jai susidarė įspūdis, kad palikti daiktai bus tikrinami.

„Keleivius be asmeninių daiktų, išskyrus mobilųjį telefoną, susodino autobusą ir kažkur veža. Ėmus teirautis, kur keliauja, kiti keleiviai spėjo, kad važiuojama kažkur vis dar oro uosto teritorijoje“, – šiek tiek po 12 val. Lietuvos laiku DELFI pasakojo mergina.

Kita keleivė DELFI pasakojo, kad keleiviai autobusiuku važiavo į oro uostą, jie bus tikrinami papildomai.

Lėktuvas, skridęs iš Kauno į Lutoną saugiai nutūpė stebint Esekso policijai.

Buvo pranešta, kad Kaune leisis užminuotas lėktuvas

Kauno oro uosto interneto puslapyje nurodyta, kad į Lutoną lėktuvas išskrido ne 7:30 val., kaip numatyta tvarkaraštyje o per pusvalandį vėliau, tai yra 8:06 val.

Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovė išplatino pranešimą, kad šį rytą 06:27 val. Kauno oro uosto operacijų skyriaus pamainos vadovas gavo informaciją iš Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato apie jų gautą pranešimą, kad apie 7 val. čia leisis užminuotas lėktuvas, tačiau pagal tvarkaraštį tokiu metu oro uoste nė vienas lėktuvas leistis neturėjo.

Tuo metu Kauno oro uosto terminale buvo tik keleiviai, laukiantys 7:30 val. į Londoną išvykstančio aviakompanijos „Ryanair“ skrydžio.

Įvertinę situaciją policijos pareigūnai atvyko į oro uostą patikrinti orlaivio. Operatyvinė policijos grupė kartu su oro uosto darbuotojais ir oro linijų bendrovės „Ryanair“ įgula patikrino skrydžio laukiantį orlaivį.

Kadangi jokių įtartinų daiktų nebuvo rasta nei terminale, nei orlaivyje, priimtas sprendimas leisti lėktuvui vykdyti skrydį iš Kauno į Londono Lutono oro uostą. Orlaivis saugiai pakilo 08:06 val., teigiama pranešime.

Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė BNS teigė, kad lėktuvui leista pakilti įvertinus, jog pranešimas melagingas.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/britu-naikintuvai-lydejo-is-kauno-i-londona-atskridusi-ryanair-lektuva-sumaistis-del-grasinimo-susprogdinti-57-862338

Lutone lėktuvas turėjo nusileisti 9 val. ryto vietos laiku, tačiau buvo nukreiptas į Stanstedo oro uostą. Lėktuvas sėkmingai nusileido.

„Ryanair“ anksčiau skelbė, kad lėktuve buvo aktyvuotas pavojaus signalas. Esą informaciją britams perdavė Lietuvos pareigūnai, sulaukę melagingo pranešimo apie grėsmę ar „įtartiną paketą“ lėktuve.

Vienas keleivis tviteryje parašė: „Palydovė man pasakė, kad lėktuvą, kol jis dar buvo Kaune, buvo pagrasinta susprogdinti.“

Tas pats keleivis teigė, kad ir Kaune lėktuvas vėlavo pakilti maždaug pusvalandį: „Matėme ugniagesius, policiją, bet mums nepasakė, kodėl.“

Kauno apskrities policija 15min informavo, kad pradėtas baudžiamasis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 253-ąjį straipsnį – dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis. Ieškomas įtariamasis.

Būtent į Stanstedo oro uostą Jungtinėje Karalystėje nukreipiami visi įtartini skrydžiai, sulaukiantys saugumo pajėgų dėmesio dėl galimų užgrobimų ir kitų pavojų.

Naikintuvai, budintys 24 valandas per parą, yra paruošti pakilti per kelias minutes, jei sulaukiamas greitojo reagavimo pavojaus signalas.

Žmonės socialiniuose tinkluose dalijasi neįprastu vaizdu, kaip naikintuvai lydi keleivinį lėktuvą.

Socialiniuose tinkluose keleiviai dalijasi nuotraukomis, kaip jie keliavo iš taip neįprastai nusileidusio lėktuvo.

Čia galite pamatyti, kaip skrido palydėtas keleivinis lėktuvas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.