captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis teigia, kad švietimo sektoriaus problemoms išspręsti reikia ne tik finansų

Premjero Sauliaus Skvernelio manymu, vien lėšų įliejimas į švietimo sektorių nepadės įveikti visų šios srities iššūkių.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Turime susitvarkyti pačią sistemą. Jeigu randame 200 mln. eurų ir atiduodame, ar tai išsprendžia visas problemas? Iš esmės išsprendžia vieną labai nedidelę dalį problemų. Todėl ir norime, kad tas finansavimas, kurį tikrai reikia didinti, – mes kalbame apie mokytojų atlyginimų neadekvatumą, – kad finansavimas būtų metodiškai, statistiškai pagrįstas“, – teigė premjeras S. Skvernelis, antradienį, Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, susitikęs su mokyklų vadovais ir mokytojais.

Pasak S. Skvernelio, Lietuvos švietimo sektoriuje šiuo metu netgi susidariusi paradoksali situacija, kai palyginti aukštas finansavimo lygis neduoda norimo rezultato.

„Pasakoma, kad problemos sprendimas – tai „x“ kiekio eurų įliejimas į sistemą, tai tada natūralus klausimas: turime pagal Europos Sąjungos vidurkį perfinansuotą švietimo sistemą, daugiau negu vidurkis, ir turime paradoksą – visi nepatenkinti: mokytojai, tėvai, moksleiviai. Tai turbūt vien pinigais negalima spręsti“, – argumentavo ministras pirmininkas.

Premjeras sakė antradienį aptaręs su mokytojais opiausias jų problemas.

„Norėjosi išgirsti realią padėtį mokyklose, kaip jie matytų tų skaudulių sprendimą, kuriuos šiandien mes turime, kaip spręsti, kalbant apie apmokėjimo sistemą, mokytojo profesijos prestižą, apie mokyklų savarankiškumo didinimą“, – kalbėjo premjeras.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...