Naujienų srautas

Lietuvoje2012.07.03 20:33

Pareigūnai: viešą tvarką užtikrinti darysis vis sunkiau

Pareigūnų profesinės sąjungos vadovas perspėja, kad policijos finansavimo problemas būtina spręsti nedelsiant, nes tai nacionalinio saugumo klausimas. Esą tą įrodo tarptautinio atgarsio sulaukęs filipiniečio užpuolimas Trakuose, praneša „Panorama“. 

Pareigūnų profesinės sąjungos vadovas perspėja, kad policijos finansavimo problemas būtina spręsti nedelsiant, nes tai nacionalinio saugumo klausimas. Esą tą įrodo tarptautinio atgarsio sulaukęs filipiniečio užpuolimas Trakuose, praneša „Panorama“. 

Dėl filipiniečio verslininko Andžio Ernandezo sumušimo Trakuose nusikalstamo pasaulio atstovą Stanislovą Narkevičių teismas pasiuntė už grotų dviem savaitėms, nors prokurorai prašė leisti jį suimti trims mėnesiams. 

Prokurorai sako, kad užsieniečio užpuolimu įtariamas trakiškis ne kartą teistas, be to, gali paveikti iki šiol neapklaustus liudytojus, nukentėjusiuosius bei slapstytis nuo pareigūnų. 

Pats S. Narkevičius, jam pareikštų įtarimų nepripažįsta. 

Filipinietis verslininkas, turintis kavinę ir sostinėje, tikina, kad atsisakius aptarnauti agresyvų  svečią šis ėmė plūstis rasistiniais žodžiais, o vėliau pasikvietęs dar 7 vyrus sumušė ir žmoną. 

Ši skundėsi, kad policija atvyko tik po pusvalandžio. 

Pareigūnai sako į pranešimus sureagavę tinkamai. 

Nors pripažįsta – sumažinus policijos finansavimą, visame Trakų rajone budi tik vienas ar du policijos ekipažai. 

„Jei kalbėti apie Trakus, tai vieną ekipažą stengiamės laikyti Lentvary, kitą – Trakuose. Gavos taip, kad Trakų ekipažas buvo išvykęs už Onuškio forminti kito įvykio. Trakuose tuo metu pajėgų nebuvo, ir teko tada iš Lentvario iš kito galo rajono, siųsti į Trakus“, – situaciją aiškina Trakų rajono policijos komisariato viršininkas Valerijus Vincukevičius. 

Pareigūnų profesinės sąjungos vadovai sako, kad viešojo saugumo situacija prastės ir toliau. Vien policijos tarnybą per metus palieka per tūkstantį pareigūnų,  įdarbinti naujiems trūksta lėšų. Pinigų nėra ir naujai technikai. 

Premjeras Andrius Kubilius ne kartą yra sakęs, kad papildomų lėšų nebus ieškoma. 

„Šis įvykis, parodo, kad policijai sudėtinga reaguoti į, atrodo, elementarius įvykius. Šitą žmogų [A. Ernandezą – LRT.lt] gina galinga valstybė, net  ne viena. O jei taip atsitiktų paprastam kavinės šeimininkui? Būtų sunkiau. Politikai turi kažką daryti, ryžtis tinkamai finansuoti teisėsaugą“, – sako Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas. 

„Nevisiškai tiktų viską suversti į finansavimo stygių. Jei iš to, ką girdime viešai, žinomi nusikaltėliai, kaip niekur nieko siautėja nevaržomai, tai policijai prie kuklaus finansavimo turėtų atkreipti dėmesį į tai labiau, ir rasti būdus tokius veikėjus sutramdyti. Kyla klausimas ir dėl vietinių policijos vadovų atsakomybės“, – mano Seimo Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma. 

Dėl užsieniečio užpuolimo Filipinų ambasada Lietuvai yra pareiškusi notą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi