captcha

Jūsų klausimas priimtas

65 proc. ES tuberkuliozės atvejų pasidaliname su rumunais: kodėl tokių ligų nepavyko išvengti

7-ajame praėjusio amžiaus šimtmetyje buvo tikima, kad užkrečiamųjų ligų apskritai neliks, tačiau šiandien, pavyzdžiui, Lietuva su Rumunija pasidalina 65 proc. visų tuverkuliozės atvejų Europos Sąjungoje. Užkrečiamųjų ligų ne tik kad yra ir šiame amžiuje – vis dar sulaukiame ir jų protrūkių. 
Paul Morris/Unsplash nuotr.
Paul Morris/Unsplash nuotr.

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad dabar susidaro ypač palankios sąlygos užkrečiamų ligų plitimui. 

„Žmonės turi trumpą atmintį. Ir mes pamiršome, kaip gyvenome ir be anibiotikų, ir [...] kad mikropasaulis yra daug senesnis už mus, už mūsų žmones, ir jei mes sudarysime galimyęe mikroorganizmams plisti, jie ir plis“, – pasakoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius prof. Saulius Čeplinskas

Dalyje šalių užkrečiamos ligos dar liko labai paplitusios, o Vakaruose atrodė, kad jos jau nugalėtos, bet senos, užmirštos ligos, pavyzdžiui, tuberkuliozė, pradėjo vėl atgimti, ėmė plisti, susidaryti naujos padermės – kad ir gripo viruso,  juodligės, hepatito A, sako specialistas. 

Dėl tokios situacijos jis kaltina užkrečiamųjų ligų stigmatizavimą, atsparumą antibiotikams. 

„Mes esame antroje vietoje po Rumunijos pagal susirgimus tuberkulioze. Lietuvoje ypač daug vaistams itin atsparios tuberkuliozės atvejų. Šnekėkime atvirai – 65 proc. visos Europos Sąjungos tuberkuliozės tenka 2 šalims – mums ir  Rumunijai“, –pabrėžia ULAC direktorius.

Lietuvoje dažna vaistams atspari tuberkuliozė, pasak S. Čeplinsko, išsivystė netinkamai vartojant antibiotikus, nutraukiant gydymo režimą, netinkamo tuberkulioze sergančių pacientų hospitalizavimo.

Plačiau žiūrėkite įraše. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...