captcha

Jūsų klausimas priimtas

E. Misiūnas uždaro Migracijos departamentą

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas antradienį apsilankęs Migracijos departamente pranešė, kad nuo 2019 m. šios institucijos neliks, o jos funkcijas perims Policijos departamentas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Susitikome su Migracijos departamento darbuotojais, su vadove ir pasakėme savo politinės komandos sprendimus, kad vis dėlto stipriname migracijos funkcijos vykdymą policijos struktūroje“, – po valandą trukusio vizito sakė ministras E. Misiūnas. Tai, pasak ministro, reiškia, kad Migracijos departamentas bus likviduotas, o jo funkcijos bus perduotos Policijos departamentui. Vėliau ketinama panašius sprendimus priimti ir dėl Valstybinės sienos apsaugos tarnybos, kuri taip pat prižiūri migracijos procesus.

„Yra planas, kad teisės aktuose būtų parengtos nuostatos, kad nuo 2019 m. sausio 1 dienos departamento turėtų nelikti“, – E. Misiūnas tikino, kad toks sprendimas yra 2 mln. eurų pigesnis nei Migracijos departamento stiprinimas įsteigiant jo teritorinius padalinius. Kiek kainuotų toks variantas, ministras neatsakė. Tačiau, pasak jo, nutarta stiprinti jau dabar policijos sistemoje veikiančius migracijos skyrius, kurie jau yra išsidėstę plačiau. Migracijos sferoje dirbantys asmenys, pasak ministro, netaps statutiniais pareigūnais.

„Vienas šeimininkas už visą procesą, manau, yra geriau nei trys dabar šeimininkai ir dabar ieškome, kas yra atsakingas“, – kalbėjo E. Misiūnas. Šiuo metu Migracijos departamente dirba 82 darbuotojai. Ministro teigimu, dauguma jų liks dirbti performuotoje institucijoje. Tiesa, dabartinę Migracijos departamento vadovę Eveliną Gudzinskaitę ministras dar antradienį paragino atsistatydinti.

Vidaus reikalų ministerija taip pat pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl galimo Migracijos departamento informacijos nutekinimo trečiosioms šalims.

Skelbta, jog Rusijos Konstitucinio Teismo teisėjams buvo išsiųsta riboto naudojimo informacija, kodėl jiems draudžiama atvykti į Lietuvą dalyvauti tarptautiniame kongrese.

Reformos Vidaus reikalų ministerija imasi reaguodama į Migracijos departamento ir jos vadovės laikyseną žiniasklaidai paskelbus, kad Lietuvoje leidimą gyventi 11 metų turėjo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu siejamo banko SMP tarybos patarėjas Antonas Treušnikovas. Šis leidimas jam panaikintas penktadienį, praėjus savaitei, kai apie A. Treušnikovo gyvenimą Lietuvoje pranešė internetinė „Laisvės TV“.

Migracijos departamentas ministerijos kritikos šių metų vasarą sulaukė ir dėl sprendimo nesuteikti prieglobsčio Lietuvoje rusų žurnalistui Jevgenijui Titovui. Institucija pastaruoju metu taip pat nesusitvarko su vizų prašytojų srautu. Institucija pastaruoju metu taip pat nesusitvarko su vizų prašytojų srautu.

Departamentas neribotam laikui pratęsė nuo praėjusios savaitės galiojantį sprendimą nebepriimti užsieniečių prašymų dėl nacionalinių vizų išdavimo. Migracijos departamento vadovė Evelina Gudzinskaitė teigia jau seniai prašanti Vidaus reikalų ministerijos papildomų asignavimų naujiems darbuotojams priimti, tačiau jų negaunanti.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...