captcha

Jūsų klausimas priimtas

Socialinis eksperimentas atskleidžia neįgaliųjų patiriamus sunkumus

Vilniuje pradedamas socialinis eksperimentas „Mėnuo neįgaliojo vežimėlyje“. Per eksperimentą sveikas jaunuolis naudosis neįgaliojo vežimėliu, kad patirtų, su kokiais sunkumais susiduria negalią turintys žmonės Lietuvoje. Bus siekiam atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į neįgaliųjų problemas ir raginama jas spręsti. Neįgalieji sudaro maždaug 10 proc. visų šalies gyventojų.
Asociatyvi nuotr. BNS nuotr.
Asociatyvi nuotr. BNS nuotr.

Vilnietis Mindaugas sėdo į neįgaliojo vežimėlį, kuriuo juda namuose, mieste, bando pasinaudoti įvairiomis paslaugomis ir net ketina leistis į darbo paieškas. Jis sako, kad susiduria su nenumatytais sunkumais – duobėtais šaligatviais, sunkiai įvažiuojamomis perėjomis, stačiais laiptais ir dar daug kuo.

„Privažiavau prie perėjos, bet neveikia nusileidimas neįgaliesiems ir yra tiktai šalia nusileidimas ganėtinai status. Tam kad nuvažiuočiau, reikėtų kažkokios pagalbos, nes galima paprasčiausiai nusiridenti vienam pačiam“, – sakė socialinio eksperimento dalyvis Mindaugas Jodogalvis.

Jau 13 metų neįgaliojo vežimėlyje sėdinti Ramunė sako, kad Lietuvoje iki šiol nėra  asmeninių asistentų, kuriuos, prireikus, neįgalus žmogus galėtų išsikviesti sau į pagalbą.  Įvairius namų darbus esą gali atlikti socialinis darbuotojas, tačiau jų paslaugos brangiai kainuoja.

„Aš skaičiavau, kokių man reikėtų paslaugų, ko aš pati negaliu, ko aš nepasiekiu, kad man padėtų, tai paskaičiavus man neapsimoka prašyti socialinių paslaugų, galima paprašyti vieno asmens, kuris viską padarys, nes yra atskiri kainininkai, tarkim, skalbimas kiek kainuoja, ėjimas į parduotuvę, maisto gaminimas, grindų plovimas, rūbų lyginimas ir panašiai“, – teigė Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektų koordinatorė Ramunė Šidlauskaitė.

Plačiau apie tai – Virginijos Motiejūnienės reportaže. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...