captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuviai retai praneša apie pastebėtą šalutinį vaistų poveikį

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, lietuviai apie pastebėtus šalutinius vaistų poveikius praneša daug rečiau nei kitų Europos šalių gyventojai. Dėl to vaistų gamintojai nesurenka pakankamai informacijos, galinčios padėti gerinti medikamentų kokybę.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Apie pastebėtą šalutinį poveikį Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai gali pranešti pacientai, gydytojai ir farmacininkai. Gavę šią informaciją, vaistų gamintojai turi nedelsiant spręsti problemą, tačiau daugeliu atvejų to padaryti negalima, nes žmonės nėra linkę pranešti apie pastebėtas nepageidaujamas reakcijas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, kasmet tokių pranešimų daugėja, tačiau palyginus su kitomis Europos šalimis, Lietuvoje jų gaunama mažai.

Specialistų teigimu, atliekant tyrimus, galima nustatyti tik dažniausiai pasireiškiančias nepageidaujamas organizmo reakcijas į gydymą, o daugiau šių poveikių išryškėja, kai vaistai pasiekia rinką ir juos ima vartoti daug žmonių.

Pagal iš pacientų ir gydytojų gautus duomenis galima nustatyti vaistų keliamą riziką, priimti sprendimus jų vartojimo saugumo klausimais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...