captcha

Jūsų klausimas priimtas

Spalio 1-ąją įsigalioja naujas kompensuojamų vaistų kainynas

Nuo spalio įsigalioja naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas, kuriame – daugiau vaistų su mažesnėmis priemokomis, daugiau naujų vaistų ir veikliųjų medžiagų, kurių iki šiol nebuvo, rašoma SAM pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Be to, kaip ir iki šiol, visos veikliosios medžiagos lieka ir pacientai toliau galės jas rinktis, tik priemokos už jas bus mažesnės.

„Į Kainyną yra įtrauktos dvi visiškai naujos veikliosios medžiagos, kurios anksčiau nebuvo kompensuojamos. Šie vaistai skirti gydyti epilepsiją bei hepatitą C, tad šių vaistų kompensavimas yra svarbus pasiekimas ir reali pagalba pacientams“, – sako ministras Aurelijus Veryga.

Šiam kainynui farmacijos kompanijos 1029 vaistams pritaikė nuolaidas pacientų priemokoms. Taip pat buvo mažintos ir bazinės vaistų kainos. Tai leis sutaupyti ne tik pacientams, bet ir 1,7 mln. eurų per ketvirtį Privalomojo sveikatos draudimo fondui (PSDF). Už šiuos pinigus bus galima pradėti kompensuoti dar daugiau naujų žmonėms reikalingų vaistų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuolaidas dar galima deklaruoti iki pat Kainyno įsigaliojimo pradžios, tad tikėtina, jog bus deklaruota dar daugiau nuolaidų pacientų priemokoms.   

Šiame kainyne įrašyti apie 2000 prekinių vaistų pavadinimų, iš jų – 106 nauji pavadinimai. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...