Lietuvoje

2013.05.31 07:23

Prezidentė: nelinkėčiau, kad dalis darbų po Airijos pirmininkavimo atitektų mums

ELTA2013.05.31 07:23

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymėjo, jog tikisi, kad Airija savo pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai laikotarpiu spės nuveikti visus darbus, susijusius su naujuoju 2014–2020 metų biudžetu. Priešingu atveju, dalis lėšų gali vėluoti.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymėjo, jog tikisi, kad Airija savo pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai laikotarpiu spės nuveikti visus darbus, susijusius su naujuoju 2014–2020 metų biudžetu. Priešingu atveju, dalis lėšų gali vėluoti.

„Be galo svarbia problema išlieka dar nesuderėtas europinis biudžetas kartu su Europos Parlamentu. Derybiniai procesai, kuriuos šiuo metu vykdo Airija, yra mums labai svarbūs ir smalsūs, nes nuo to, kiek airiai sugebės padaryti, priklausys ir mūsų darbų turinys. Gali nutikti, kad dalis tų darbų gali atitekti ir Lietuvai mūsų pirmininkavimo laikotarpiu. To labai mums nelinkėčiau, nes tai reikštų, kad dalis lėšų iš naujojo biudžeto gali vėluoti, ir šalys negalės jų panaudoti jau 2014 m.“ – ketvirtadienį po susitikimo su Europos Parlamento (EP) Pirmininku Martinu Schulzu kalbėjo šalies vadovė.

D. Grybauskaitė pažymėjo, jog atsakingos institucijos, dirbdamos atskirai, aktualių klausimų neišspręs - jos privalo veikti išvien. Prezidentė taip pat pasidžiaugė M. Schulzą pažįstanti jau seniai, todėl žinanti, kaip su juo dirbti ir ko tikėtis.

„Džiaugiuosi, kad M. Schulzą pažįstu seniai, jis mane – taip pat ir kad mums teko dirbti kartu, ir derėti vieną finansinę perspektyvą. Žinome, ko tikėtis vienas iš kito, kaip galime dirbti kartu. Labai tikiuosi, kad ir senoji mūsų patirtis, ir naujoji, kuri mūsų laukia, tikrai bus naudinga ir Europai, ir Lietuvai, ir kiekvienam žmogui“, – pažymėjo D. Grybauskaitė.

M. Schulzas antrino šalies vadovei turintis bendros darbo patirties.

„Aš pavadinčiau tai netgi užsimezgusia draugyste“, – sakė jis.

M. Schulzo manymu, susitarti dėl naujojo ES 2014–2020 metų biudžeto įmanoma, nors ir sunku, iki šių metų liepos 1 d., dar ES Tarybai pirmininkaujant Airijai.

„Tikiu, kad mums pavyks pasiekti susitarimus iki liepos 1 d. su pirmininkaujančia Airija. Ji bandys bent jau susitarti dėl svarbiausių gairių, paskui bus pereita prie svarbiausių išvadų. Tai yra įmanoma, nors ir nebus lengva. O vėliau liks diskutuoti dėl detalių - tai bus antrąjį šių metų pusmetį, kai ES Tarybai pirmininkaus Lietuva“, – kalbėjo EP Pirmininkas.

ELTA primena, jog ketvirtadienį D. Grybauskaitė, susitikusi su M. Schulzu ir strateginius sprendimus priimančios EP pirmininkų konferencijos nariais, pristatė jiems Lietuvos Vyriausybę ir svarbiausius Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai darbus.

Pasak Prezidentės, šis susitikimas pažymėjo prasidedančius Lietuvos pirmininkavimo darbus. D. Grybauskaitė susitikime teigė, jog Lietuva pirmininkavimą ES Tarybai perima sudėtingu metu, kai ES ekonomikos atsigavimas vis dar trapus, nedarbo lygis aukštas, o visuomenės pasitikėjimas europinėmis institucijomis smukęs. Dėl šios priežasties, anot prezidentės, Lietuvai ir ES teks priimti daug svarbių sprendimų, o pirmiausia – susitarti su Europos Parlamentu dėl 2014–2020 metų ES biudžeto.