captcha

Jūsų klausimas priimtas

VSD atleido žvalgybos pareigūną T. Jakučionį, susijusį su A. Skardžiumi

Valstybės saugumo departamentas (VSD) atleido žvalgybos pareigūną Tomą Jakučionį, kuris atsidūrė 15min žurnalistinio tyrimo centre. Šis žvalgas buvo susijęs saulės energetikos verslu ir turėjo abejotinų ryšiu su rusiškos elektros perpardavinėtojais. Jo žmona yra Seimo nario Artūro Skardžiaus dukterėčia.
A. Skardžius, BNS nuotr.
A. Skardžius, BNS nuotr.

„Tomas Jakučionis atleistas iš tarnybos, pažeidus Žvalgybos įstatymo 40 straipsnį dėl „Naudojimosi tarnybos teikiamomis galimybėmis ne tarnybos tikslais“, – paskelbė VSD.

Žvalgybos tarnyba nurodė, kad sprendimas priimtas po atlikto vidinio tyrimo, kuris pradėtas pasirodžius publikacijai portale 15min.

Liepos mėnesį publikuotame žurnalistiniame tyrime buvo atskleista, kad Seimo nario Artūro Skardžiaus dukterėčia Audronė Jakučionienė dirba teisininke karinėje žvalgyboje Antrajame operatyvinių tarnybų departamente (AOTD), o jos vyras Tomas Jakučionis buvo VSD žvalgu, atsakingu už energetiką.

Giminaičiai palaikė ryšius. Tai rodo faktas, kad Skardžių šeima ir T. Jakučionio tėvas turėjo bendrą verslą Alytaus rajono Daugų kaime – kartu jie valdė poilsiavietę ant Didžiulio ežero kranto.

2013 metais tą poilsiavietę jie pardavė Maskvos verslininkams. Rusijos piliečiai Skardžiams ir Jakučioniams sumokėjo apie 500 tūkst. eurų ir po to Dauguose nieko nebevystė.

Žvalgyboje dirbantys sutuoktiniai turėjo finansinių ryšių ir su saulės energetikos įmonėmis – nuomojo žemės sklypą Viliaus rajono Jonėnų kaime.

15min išsiaiškino, kad Jakučioniai patys netiesiogiai valdė mažiausiai 9 mažąsias bendrijas, kurios 2012 metų spalį gavo leidimus plėtoti saulės elektrines iki 30 kW. Žvalgybos pareigūnas T. Jakučionis negalėjo užsiimti tokia veikla.

Buvo ir daugiau įtartinų aplinkybių.

Oficialiai tas 9 mažąsias bendrijas valdė T. Jakučionio kursiokas Tadas Žentelis. Jis anksčiau dirbo įmonėje „Creditum Vilnius“, kurios netiesioginis valdytojas buvo įtakingas kaunietis Jonas Garbaravičius. Pastarasis verslininkas vadovavo ir bendrovei „Inter RAO“, kuri Lietuvai pardavinėjo Rusijos koncerno RAO elektrą.

15min surinkta informacija parodė, kad tais laikais T. Jakučionio užduotis žvalgybos tarnyboje buvo stebėti būtent „Inter RAO“ ir jos valdytoją J. Garbaravičių, tačiau buvęs žvalgas vystė verslo planus su J. Garbaravičiaus darbuotoju T. Ženteliu.

Numatyta apklausa Seime

Šios istorijos aplinkybes aiškinasi ir Seimo Antikorupcijos komisija, atliekantį parlamentinį tyrimą dėl A. Skardžiaus veiklos ir ryšių.

Praėjusį trečiadienį komisijos vadovas Vitalijus Gailius pranešė, kad į kitą posėdį bus kviečiamas pats T. Jakučionis. Tuo metu jis vis dar dirbo VSD, todėl buvo planuojama jo apklausą vykdyti už uždarų durų.

„Kitą trečiadienį buvo numatyta kviesti Tomą Jakučionį, kuris buvo žvalgybos pareigūnas. Dabar jis nebėra žvalgybos pareigūnas. Todėl jis negali teikti įslaptintos informacijos apie buvusią tarnybą. Taigi prieš posėdį siūlysiu komisijos nariams apsvarstyti galimą posėdžio vedimo tvarką“, – 15min sakė V. Gailius.

Taigi gali būti, kad kitas Antikorupcijos komisijos posėdis bus atviras. Jis vyks kitą savaitę, trečiadienį.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...