captcha

Jūsų klausimas priimtas

Barjeras D. Rediko karjerai Graikijoje: teismas skyrė namų areštą Vilniuje

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį ryte ruošėsi toliau nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 24 metų krepšininkas Dovydas Redikas sulaukė kaltinimų dėl stambaus svetimo turto pagrobimo. Tačiau rugsėjo 29 d. kaltinamasis teisme nepasirodė. Sykį D. Redikas jau buvo praleidęs posėdį ir gavo už tai baudą. Prokuroras siūlo teismui suvaržyti kaltinamojo laisvę. Tačiau D. Rediko advokatas prašė palaukti, kol krepšininkas parskris iš užsienio. Kaltinamasis parskrido, tačiau teisėja vis tiek skyrė jam namų areštą Vilniuje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šį krepšininką, pastarąjį sezoną žaidusį Graikijos antrojoje lygoje, Arkadikos SEFA ekipoje, dėl vagysčių kaltinanti A. Valentaitė (36) teisme siekia prisiteisti apie 160 tūkst. eurų (tai turtinės ir neturtinės žalos suma).

Per posėdį rugsėjo viduryje D. Redikas su A. Valentaite teisme 3 valandas aiškinosi, ką jis pavogė. Bylos užkulisiuose kalbama, kas vien laikrodis, dingęs iš manekenės namų, kainavo 15 tūkst. eurų.

Bylos duomenimis, vagystės buvo vykdomos sistemingai – nuo 2014 m. pabaigos iki 2016 m. vasaros.

Kaip jau rašė 15min, pastaruoju metu krepšininkas turėjo naujų bėdų su teisėsauga, šįkart – užsienio.

Praėjusį penktadienį (prieš savaitę) Graikijos policija sulaikė skandalingąjį Lietuvos žaidėją, kai jį Larisoje lankęs bičiulis, sulaikytas su suklastotomis eurų kupiūromis, pranešė pareigūnams, kad yra apsistojęs D. Rediko bute. Po šio incidento aiškinta, kad lietuvis šioje istorijoje – niekuo dėtas.

Tikėtasi, kad rugsėjo 29 d. krepšininkas jau galės dalyvauti posėdyje Vilniuje, tačiau kaltinamasis 10.15 val. ir vėl nepasirodė. Lankyti posėdžius kaltinamajam privaloma. Kartą, kai jis neatvyko, D. Redikui teismas paskyrė atvesdinimą su policija, o už proceso trikdymą vaikinui buvo skirta 112 eurų bauda.

Dabar, kai proceso trikdžiai kartojasi, teismas turi teisę ir pagrindą svarstyti, ar neverta skirti kaltinamajam griežtesnę kardomąją priemonę (pavyzdžiui, namų areštą), kad ateityje bylos svarstymai galėtų vykti sklandžiau.

Bylą kuruojantis prokuroras Gedvydas Vaivada po posėdžio žurnalistams sakė, kad pasiūlė skirti kaltinamajam suėmimą, nes jis jau ne pirmą kartą nesilaiko teismo nustatytos tvarkos.

Savo ruožtu šį penktadienį į teismą atvykęs kaltinamojo advokatas prasitarė, kad jo ginamasis pakeliui ir skuba į teismą, tačiau jokie vėlesni posėdžiai šiandien nebuvo suplanuoti. Vis dėlto bylą nagrinėjanti teisėja Giedrė Norvilienė nutarė pažiūrėti į susiklosčiusią situaciją geranoriškai ir lanksčiai.

Posėdis surengtas po pietų. D. Redikas į jį atskubėjo tiesiai iš lėktuvo.

Vis dėlto prokuroras ir toliau laikėsi nuomonės, kad teismas turėtų šiam kaltinamajam paskirti suėmimą. Teisėja nutarė, kad suėmimas būtų per griežta priemonė. Tačiau, teismo vertinimu, dabar tik namų areštas Vilniuje gali užtikrinti tolesnį sklandų D. Rediko dalyvavimą teisme dėl pavogtų A. Valentaitės daiktų.

15min penktadienį jau skelbė interviu su D. Rediko advokatu G. Baziuliu, kuris papasakojo, į kokią keblią tarptautinę padėtį pateko jo ginamasis.

Pirmiausia, norėdamas gauti darbą Graikijoje, D. Redikas išvyko iš Lietuvos pažeisdamas Vilniaus teismo draudimą tai daryti.

Graikijoje sportininkas įsivėlė į neįtikėtiną istoriją, kuomet pateko į areštinę dėl suklastotų eurų, rastų pas jo bičiulį. Tuomet ir Graikijos teisėsauga uždraudė D. Redikui išvykti iš Graikijos. Bijodamas, kad teismas Vilniuje skirs jam suėmimą ir vėliau gal net ims ieškoti pagal Europos arešto orderį, D. Redikas pabėgo iš Graikijos ir, nors ir vėluodamas, pasirodė teisme Lietuvoje. Tačiau šiandiene teisėjos Giedrės Norvilienės nutartimi jam paskirtas įpareigojimas leisti laiką namuose Vilniuje.

Toks įvykių posūkis patį D. Rediką išmušė iš vėžių, po teismo posėdžio 15min jis situacijos komentuoti nepanoro.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...