captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Maldeikienė ir B. Matelis kreipėsi į Seimo etikos sargus dėl R. Karbauskio ir A. Skardžiaus

Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Bronislovas Matelis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl žiniasklaidoje pasirodžiusių žinių, kad Seimo narys Artūras Skardžius tarėsi su Seimo nariu Ramūnu Karbauskiu dėl Seimo Antikorupcijos komisijos veiklos ir jos pirmininko Vitalijaus Gailiaus pozicijos, rašoma pranešime.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šiuo metu Seimo Antikorupcijos komisija vykdo tyrimą dėl Artūro Skardžiaus šeimos narių viešai nedeklaruotų interesų energetikos sektoriuje.

Seimo nariai prašo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pradėti tyrimą ir apklausti Seimo narius Ramūną Karbauskį, Artūrą Skardžių ir Vitalijų Gailių, ar pirmieji du asmenys nedarė spaudimo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkui dėl šio šiuo metu vykdomo tyrimo rezultatų.

Taip pat Seimo nariai ragina komisiją apklausti Seimo narius R. Karbauskį ir A. Skardžių, ar jie privačiuose pokalbiuose neaptarinėjo būsimo Seimo Antikorupcijos komisijos vadovo likimo, ir ar nebuvo aptariama išankstinė sąlyga, kad Seimo narys Vitalijus Gailius liks savo pozicijoje tik su sąlyga, jog Seimo Antikorupcijos komisija nutars, kad Seimo narys Artūras Skardžius nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų.

„Raginame apklausti Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, ar jis viešai spaudė Seimo narį Vitalijų Gailių palikti Seimo Liberalų sąjūdžio frakciją, už tai žadant palikti jį Seimo Antikorupcijos komisijos vadovo pozicijoje“, – rašoma pranešime spaudai. 

Taip pat prašoma komisijos į tyrimą įtraukti ir Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūną Andrių Palionį ir apklausti jį, taip pat galimai kitus koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija sutartį pasirašiusius Seimo narius, klausiant, ar šis Seimo narys (ar nariai) 2017 m. rugsėjo mėnesį vykusiose derybose dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija nepradėjo šiuo metu vykdomo Mindaugo Basčio apkaltos proceso ir šiuo metu vykdomo tyrimo dėl Artūro Skardžiaus viešųjų ir privačių interesų nederinimo vilkinimo ir galimo nutraukimo kaip išankstinės sąlygos Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos prisijungimui prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų koalicijos.

„Šie klausimai yra esminiai Seimo, kaip institucijos, prestižui. Prašome įvertinti, ar šie politikų veiksmai yra priimtini Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso visa imtimi, konkrečiai, ar jie dera su jame išdėstytais teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo ir viešumo, padorumo, nesavanaudiškumo ir nešališkumo principais ir jų turiniu, toks, koks jis yra išdėstytas Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekse“, – rašoma Seimo narių A. Maldeikienės ir B. Matelio pranešime.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...