captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskirta nauja Pretendentų į teisėjus atrankos komisija

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė naujos sudėties Pretendentų į teisėjus atrankos komisiją. Siekiant užtikrinti objektyvią, skaidrią ir kokybišką teisėjų atranką, į Komisiją trejų metų laikotarpiui deleguojami 4 visuomenės atstovai ir 3 teisėjai, teigiama prezidentūros pranešime žiniasklaidai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija (toliau – Komisija) yra Prezidento patariamoji institucija, kuri padeda formuoti teisėjų korpusą. Skirdama teisėjus, prezidentė atsižvelgia į Komisijos rekomendacijas, taip pat su kiekvienu kandidatu į teisėjus susitinka asmeniškai.

Šalies vadovė į Komisijos pirmininko pareigas antrai kadencijai paskyrė psichologą Virginijų Lepešką, kuris yra žmogiškųjų išteklių ekspertas, tarptautiniu lygiu pripažintas vadybos konsultantas.

Į Komisiją prezidentė taip pat deleguoja šiuos visuomenės atstovus: žiniasklaidininkus Tomą Balžeką ir Aistę Žilinskienę, politologę Rimą Urbonaitę, ir teisėjus – Sigitą Gurevičių, Sigitą Bieliauskienę ir Jolantą Malijauskienę.

S. Gurevičius yra Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas. S. Bieliauskienė dirba teisėja Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriuje. J. Malijauskienė yra Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja ir šio teismo pirmininkė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...