captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vietoj ūkio ministro posto socialdemokratai įsigeidė kitų postų

Valdančiojoje koalicijoje norintys likti ir frakcijų koalicijos sutartį su „valstiečiais“ sudarę socialdemokratų frakcijos nariai svarsto, ką daryti atsistatydinus ūkio ministrui Mindaugui Sinkevičiui. Tarp variantų – ūkio ministro postą keisti į socialinės apsaugos ir darbo ministro, kitas – vietoj ūkio ministro posto pasilikti veikti tik Seime ir iš valstiečių perimti Ekonomikos komiteto pirmininko kėdę.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tai antradienį ryte 15min patvirtino socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis.

„Šnekamės ir svarstome. Galiu dar truputį nieko nesakyti?“, – iš pradžių bandė išsisukti nuo klausimo, ką darys dėl ūkio ministerijos vadovo ,A. Palionis. Tačiau netrukus jis pripažino, kad socialdemokratų frakcijos nariai turi ne vieną idėją.

„Realiai iš esmės, kaip dabar yra susidėlioję, jeigu valstiečiai turi Ekonomikos komitetą, mes – ūkio ministrą. Yra toks pamąstymas (keisti vieną į kitą – red. past), bet yra pamąstymų, kad gal ir kitą ministeriją. Mes turime tokių pamąstymų“, – teigė A. Palionis.

Jis pripažino, kad pirmiausia socialdemokratai dairosi į dabar Lino Kukuraičio vadovaujamą Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kurią derėdamiesi dėl koalicijos pernai patys išmainė į ūkio ministro postą.

Pernai žiemą derantis dėl ministrų postų daugeliui socialdemokratų atrodė, kad būtent socialinės apsaugos ministro portfelis šiai partijai yra svarbiausia.

Paradoksalu tai, kad tuomet pagrindiniu kandidatu į socialinės apsaugos ir darbo ministrus socialdemokratai vadino dabartinį partijos pirmininką Gintautą Palucką.

A. Palionis juokėsi, kad dabar persiderėjus dėl ministerijų G. Paluckas galbūt pakeistų ir savo kategorišką nuomonę dėl pasitraukimo iš koalicijos.

Premjeras Saulius Skvernelis neatskleidė žinąs apie socialdemokratų norą keisti ministerijas. Jis užsiminė tik apie socialdemokratų norą ūkio ministro postą mainyti į Seimo komiteto pirmininko poziciją.

„Gali būti taip, kad bus noras Seimo komiteto vadovą turėti, ne ministrą. Diskusijos galimos“, – teigė S. Skvernelis, bet atsisakė patikslinti, apie kokio parlamentinio komiteto vadovo pareigas kalbama.

Šiuo metu Ekonomikos komitetui Seime vadovauja „valstietis“ Virginijus Sinkevičius.

Ūkio ministras socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius vykdydamas partijos tarybos sprendimą trauktis iš valdančiosios koalicijos šią savaitę atsistatydino iš užimamų pareigų.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...