Lietuvoje

2015.09.08 13:45

V. Andriukaitis: tvarkos problema gydymo įstaigose yra labai ryški

ELTA2015.09.08 13:45

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis sutinka, jog dabartinė gydymo įstaigų darbo tvarka yra problemiška, ir tikina, kad Vyriausybė netrukus imsis intensyvių reformų.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis sutinka, jog dabartinė gydymo įstaigų darbo tvarka yra problemiška, ir tikina, kad Vyriausybė netrukus imsis intensyvių reformų.

Tokią savo poziciją V. Andriukaitis Seimo nariams išdėstė ketvirtadienį vykusios Vyriausybės valandos metu. Jis patikino, jog jau yra parengtas įstatymo pataisų paketas, kurio tikslas yra pagerinti sveikatos įstaigų darbo kokybę.

Anot sveikatos apsaugos ministro, daugelis sveikatos priežiūros specialistų dirba ne pilnu darbo krūviu arba piktnaudžiauja darbo grafikais, dažnai dirba keliose vietose.

Ministras teigia, jog, siekiant išspręsti šią problemą, bus siūloma sveikatos įstaigų vadovų darbą vertinti atsižvelgiant į tai, kiek specialistų įstaigoje dirba ne mažiau nei vieno etato krūviu.

V. Andriukaitis taip pat nėra patenkintas ne iki galo išnaudojamomis turimos techninės aparatūros galimybėmis.

„Taip pat jūs teisingai paminėjote dėl aparatūros nepilno apkrovimo“, – pritarė ministras jam klausimą uždavusiai konservatorei Vidai Marijai Čigriejienei. „Mes įvedėme kriterijų, kuris leis įvertinti įstaigos vadovybės vadybinę patirtį apskaičiuojant, koks vidutinis krūvis tenka jų turimai aparatūrai“, – siūlomą problemos sprendimo būdą komentavo V. P. Andriukaitis.

Kalbėdamas ministras palietė ir nemokamos medicinos pagalbos aspektą.

„Šiuo atveju į pagalbą ateina Konstitucinio Teismo (KT) nutarimas ir jau dabar teiksime kai kurias pataisas, tačiau akivaizdu, kad teks koreguoti sveikatos sistemos, sveikatos įstaigų, sveikatos draudimo įstatymų ne vieną straipsnį, kad išties tiksliai konstituciškai būtų aprašyta, ką KT prieš dvi savaites paskelbė“, – sakė V. P. Andriukaitis.

Ministras teigia, jog Sveikatos apsaugos ministerijos Teisės departamentas jau yra parengęs išvadas ir ketina jas pristatyti pirmadienį, arba tuomet, kai tik premjeras Algirdas Butkevičius galės vadovauti Vyriausybės strateginiam komitetui.

Šią medžiagą žadama pristatyti visoms Seimo frakcijoms bei Sveikatos reikalų komitetui, nes, V. Andriukaičio žodžiais, tai yra „neišpasakytai rimti klausimai, susiję su finansinio mechanizmo pokyčiu, apmokėjimo už gydymą problemomis, taip pat medikamentų finansavimu ir kitais dalykais“.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, bus keičiami tiek galiojantys Vyriausybės nutarimai, tiek ministro įsakymai.

ELTA primena, jog Konstitucinis Teismas yra pripažinęs, kad Sveikatos draudimo įstatymo 6, 8, 17, 18, 19 straipsniai, nustatę, kad privalomojo sveikatos draudimo įmokų bazė yra tapati valstybinio socialinio draudimo įmokų bazei, prieštarauja Konstitucijai.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8
Gabrielius Landsbergis
5

Lietuvoje

2021.02.28 12:47

Landsbergis dar ketverius metus laikys konservatorių vairą savo rankose

partijos pirmininkas padėkojo bendražygiams, atnaujinta 19.02
5