Lietuvoje

2017.09.28 11:06

Premjeras pradės naujo ūkio ministro paieškas

BNS2017.09.28 11:06

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad teiks prezidentei siūlymą atšaukti ūkio ministrą socialdemokratą Mindaugą Sinkevičių iš pareigų ir jau pradės jo įpėdinio paieškas.

Ir vyriausybės vadovas, ir Socialdemokratų frakcijos seniūnas užsimena, kad socialdemokratai ūkio ministro portfelį gali iškeisti į Seimo komiteto pirmininko postą ar kitą ministeriją.

„Iš esmės dar turiu porą dienų sprendimui priimti, bet visi supranta, koks sprendimas bus priimtas. Tada prasidės kandidatų paieška, kai bus nuspręsta, nuo kada ministras (ūkio ministras M. Sinkevičius – BNS) palieka postą“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė S. Skvernelis.

Pasak ministro pirmininko, ūkio ministro postas pagal susitarimą turėtų likti socialdemokratams, tačiau su koalicijos partneriais dar apie tai bus kalbama.

„Iš principo šiam momentui pagal mūsų jungtinę veiklos sutartį ir bendrą deklaraciją dirbti Seime, (ūkio ministro postas – BNS) turėtų likti (socialdemokratams – BNS), bet kalbėsime su koalicijos partneriais ir ieškosime kandidato, kuris būtų stipriausias ir galėtų tęsti M. Sinkevičiaus pradėtus darbus“, – sakė S. Skvernelis.

Ketvirtadienį Seime kalbėdamas su žurnalistams vyriausybės vadovas užsiminė, kad socialdemokratai gali pageidauti vadovauti Seimo komitetui, o ne ministerijai.

„Gali būti taip, kad bus noras Seimo komiteto vadovą turėti, ne ministrą. Diskusijos galimos“, – teigė S. Skvernelis, bet atsisakė patikslinti, apie kokio parlamentinio komiteto vadovo pareigas kalbama.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Andrius Palionis taip pat neatmetė galimybės, kad socialdemokratai iškeistų ministro portfelį į parlamentinio komiteto pirmininko postą.

„Realiai iš esmės, kaip dabar yra susidėlioję, jei „valstiečiai“ turi Ekonomikos komitetą, mes – Ūkio ministeriją, yra visokių pamąstymų. Yra visokių pamąstymų, bet yra pamąstymų, kad ir kitą ministeriją“, – sakė jis.

Socialdemokratų partijos deleguotas ūkio ministras M. Sinkevičius po trečiadienį vykusio susitikimo su premjeru nepakeitė savo nuomonės ir ketina palikti ministro postą.

Socialdemokratų partijos taryba praėjusį savaitgalį nusprendė trauktis iš koalicijos. Po šio sprendimo M. Sinkevičius pareiškė, jog vykdydamas partijos valią trauksis iš ūkio ministro posto ir pirmadienį įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

Socialdemokratai vyriausybėje turi tris deleguotus ministrus. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po partijos tarybos sprendimo teigė, jog nori toliau dirbti ministru, todėl traukiasi iš socialdemokratų gretų, o teisingumo ministrė Milda Vainiutė nepriklauso partijai, todėl ketina toliau dirbti.