captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė vyksta į Taliną, kur vyks ES lyderių susirinkimas

Europos Sąjungos lyderiai, tarp jų ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, vyksta į Taliną, kur ketvirtadienio vakarą bendraus per neformalią vakarienę prieš penktadienį prasidedantį Bendrijos viršūnių susitikimą. Jis skirtas skaitmeninėms technologijoms.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

D. Grybauskaitė taip pat susitiks su Europos Komisijos (EK) pirmininku Jeanu-Claude`u Junckeriu, su kuriuo aptars ES energetinį saugumą ir Lietuvos poreikius artėjant deryboms dėl naujo daugiamečio ES biudžeto.

Dvišaliame susitikime su Europos Komisijos pirmininku prezidentė aptars Lietuvai svarbius elektros tinklų sinchronizacijos klausimus, ES paramą saugiam Ignalinos AE uždarymui, vieningą Europos atsaką į Astravo AE keliamas grėsmes. Šalies vadovės teigimu, integracija į patikimą Europos elektros tinklą yra kertinis žingsnis įtvirtinant Lietuvos ir viso regiono energetinį saugumą, kurio negalima atidėlioti.  

Taline vyksiančio neformalaus susitikimo metu ES lyderiai aptars, kaip stiprinti Europos gynybos bendradarbiavimą, užtikrinti ilgalaikius sprendimus migracijos iššūkiams, skatinti ES ekonomikos augimą ir euro zonos atsparumą galimiems finansiniams iššūkiams. Tai – saugiai ir užtikrintai europiečių ateičiai svarbūs klausimai, kuriems ES lyderiai skiria nuolatinį dėmesį, rašoma prezidentūros pranešime.

Pokalbiuose nedalyvaus tik Ispanijos premjeras Mariano Rajoy, kuris lieka Madride spręsti katalonų problemų. 

Prieš vakarienę susitiks Prancūzijos prezidentas ir Vokietijos kanclerė. Didžiajai Britanijai rengiantis trauktis iš Bendrijos, Emmanuelis Macronas nori užsitikrinti Angelos Merkel palaikymą savo siūlymui  įvesti euro zonos  finansų ministro pareigybę, biudžetą ir parlamentą.

Trečiadienį, kalbėdamas Sorbonos universitete, E. Macronas Europos Sąjungą vadino „per silpna, per lėta ir pernelyg neefektyvia“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...