Lietuvoje

2013.05.30 17:21

Vilnius laukia dovanų (patikslinta)

LRT.lt2013.05.30 17:21

Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Savanorių centras“ pradėjo projektą „Dovana Vilniui“, kuriuo siekiama paskatinti asmenis, įmones ar organizacijas prisidėti kartu gražinant Vilnių.

Vilniaus miesto savivaldybė ir viešoji įmonė „Savanorių centras“ pradėjo projektą „Dovana Vilniui“, kuriuo siekiama paskatinti asmenis, įmones ar organizacijas prisidėti kartu gražinant Vilnių.

„Visų mūsų pastangomis miestas gali tapti gražesnis, todėl kviečiu tuos, kurie gali prisidėti dovanojant Vilniui dovanas. Mes su žmona Agne taip pat miestui dovanojame suoliuką, kuris stovės Bernardinų sode. Tai tam tikras mūsų jaunystėje šiame parke praleistų akimirkų, prisiminimų simbolis“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Net 50 tūkst. vertės dovaną Vilniui įteikė ir private bendrovė, kuri nusprendė šią sumą skirti miesto fontanui sutvarkyti. Portale Lrytas.lt prasidės balsavimas, kuriame vilniečiai galės atiduoti balsą, kuris – Vokiečių gatvės, K. Sirvydo ar Vašingtono skvero – fontanas turėtų būti tvarkomas.

„Apie fontano renovaciją svarstėme dar prieš sužinodami apie šį projektą, tad galime tik pasidžiaugti, jei savo žingsniu paskatinsime prisidėti ir kitas įmones bei vilniečius“, – sakė bendrovės „Berlin Chemie Menarini Baltic“ generalinis direktorius Algimantas Blažys.

Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje www.vilnius.lt/dovanavilniui galima susipažinti su siūlomais dovanų paketais, kurių vertė nuo 500 Lt iki 200 tūkst. Lt. Dovanas galės įteikti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Šiuo metu iš viso yra siūloma 100 dovanų paketų.

Asmenys ar įmonės gali prisidėti prie gėlynų pasodinimo Katedros aikštėje, L.Stuokos-Gucevičiaus skvere, Rotušės aikštėje, prie Šiuolaikinio meno centro, padovanoti suoliukus ir dviračių stovus, kurie stovės sutvarkytame Bernardinų sode, pušaitėmis papuošti šlaitą Gedimino prospekte, atnaujinti 35 miesto krepšinio, tinklinio, futbolo aikštes visame mieste.

Svetainėje pateikiama informacija apie kiekvieną dovaną – jos vertė, vieta, brėžiniai, kokios gėlės, pavyzdžiui, gali būti pasodintos. Dovaną galima įteikti internetu, tiesiog užsiregistravus vilnius.lt/dovanavilniui ir užpildžius prašymą.

Taip pat ir vilniečiai galės siūlyti savo idėjas užpildę paprastą dovanos aprašymo formą, kurioje galima nurodyti vertę, vietą ir pridėti jos nuotrauką, vėliau už ją balsuoti ir reitinguoti. Mėnesio gale daugiausiai balsų gavusi dovana Vilniui bus teikiama į oficialų sąrašą.

Projekto idėja kilo dar 2002 m. Pirmąsias dovanas Vilniui tuomet įteikė privačios bendrovės: Gedimino prospektas papuoštas liepomis, Vokiečių gatvė – gėlynais.

Nyderlandų karalystės ambasada 2013 metais Vilniui padovanojo 7600 gėlių. Šios gėlės pražydo Olandų žiede ir užima apie 120 kv. metrų plotą. Ši Nyderlandų karalystės ambasados dovana miestui įteikiama jau antrąjį kartą. Pirmą kartą dar 2004 metais taip Vilnius ir Lietuva buvo pasveikinti įstojimo į Europos Sąjungą proga.

2001 m. Vilniuje iškilmingai pasodinta 200 iš Japonijos atvežtų sakūrų sodinukų, minint Japonijos diplomato Čijunės Sugiharos šimtąsias gimimo metines, kuris Lietuvoje gelbėjo žydus nuo nacių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.