captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kariuomenės inžinieriai su NATO sąjungininkais vykdo mūšio mieste treniruotes

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai tarptautinėse pratybose „Engineer Thunder 2017“ (liet. „Inžinierių griausmas 2017“) Silvestro Žukausko poligone Pabradėje kartu su sąjungininkais treniruojasi mūšio mieste operacijas. 
M. Patašiaus nuotr.
M. Patašiaus nuotr.

Lietuvos kariuomenės inžinieriai kartu su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje tarnaujančiais Nyderlandų ir Norvegijos kariuomenių inžinerinės paramos būriais, rugsėjo 25–26 d. vykdė pastato šturmo operacijas. Prieš prasidedant pastato šturmui, kariai turėjo ne tik kruopščiai suplanuoti kovinę operaciją, bet ir pratybų metu mokytis veikti netikėtomis situacijomis –  susidūrus su civiliais, kurių tikslai nežinomi, bet reikia išsaugoti jų gyvybes, taip pat leisti priešui pasiduoti ir kt., rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Kai kurių užduočių metu kariams teko susidurti su ypač sudėtingomis inžinerinėmis kliūtimis, kurioms įveikti nepakako suplanuoto laiko. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai, kartu su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje tarnaujančiais Vokietijos kariais, planavo operaciją, kurios metu teko užimti kelis pastatus. Kariams teko įveikti spygliuotos vielos ir „Hesko“ užtvaras, susidurti su imitaciniais sprogstamaisiais užtaisais ir efektyvia priešo ugnimi. Operacijai vadovavęs kapitonas P. Damijonaitis teigė, „kad mokymo komplekse pastatai įrengti realistiškai, kliūtys sukurtos sudėtingos, tačiau operacijos tikslas buvo pasiektas – priešas neutralizuotas“.

Pratybose „Engineer Thunder 2017“ svarbus Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ABC būrio vaidmuo. Šio būrio pagrindinė užduotis – apsaugoti nuo atominio, biologinio ir cheminio bei branduolinio ginklo. Savo darbo pobūdžiu išsiskiriantis ABC būrys, treniravosi atlikti žvalgybą – aptikti cheminį ar biologinį ginklą, paimti mėginius, atlikti švarinimo darbus ir panaudoto ginklo padarinių neutralizavimą. Biologinių ginklų mėginiai siunčiami į laboratoriją išsamiam ir nuodugniam tyrimui. Karys, norintis tarnauti šiame ABC būryje, turi mokytis vienerius metus, turėti fizikos ir cheminių žinių.

Likusias pratybų dienas Lietuvos kariuomenės karo inžinieriai treniruosis su Jungtinių Amerikos Valstijų ir Vokietijos kariais.

Pratybos „Engineer Thunder 2017“ vyksta rugsėjo 25–29 d. ir yra didžiausios Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono organizuojamos lauko taktinės pratybos su manevriniais vienetais. Jos kasmet rengiamos nuo 2013 m. Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradės r.).

Šiemet šiose pratybose dalyvauja daugiau nei 600 karių, taip pat kariai iš Jungtinių Amerikos Valstijų rotacinių pajėgų kuopos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje tarnaujančių karių iš Norvegijos, Nyderlandų ir Vokietijos kariuomenių. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...