Lietuvoje

2017.09.27 17:34

M. Sinkevičius nekeičia pozicijos – ketina palikti Ūkio ministeriją

BNS2017.09.27 17:34

Socialdemokratų partijos deleguotas ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius po susitikimo su premjeru nepakeitė savo nuomonės ir paliks ministro postą.

„Jis viešai išsakė pasitikėjimą manimi, gyrė už nuveiktus darbus, gal net ir avansu, tikėdamasis pakeisti poziciją, bet aš dar kartą pakartojau savo viršininkui – ministrui pirmininkui, kad esu rimtai apsisprendęs ir kad mano ketinimai nesikeičia. Esu tvirtai apsisprendęs ir ketinu palikti Ūkio ministerijos ministro portfelį“, – vyriausybėje žurnalistams sakė M. Sinkevičius.

Jo teigimu, premjeras kol kas nepasirašė jo atsistatydinimo rašto. M. Sinkevičius pridūrė, jog nesutiktų dirbti iki Seimo rudens sesijos pabaigos, jeigu jam tai būtų pasiūlyta.

„Reikia dirbti arba pilnu pajėgumu, arba tiesiog nedirbti. Kaip sako ta lietuviška patarlė: nei paleistas, nei pakartas. Dabar taip panašiai ir jaučiuosi. Tiek, kiek reikia premjerui, kad rastų man pamainą, matyt, sutikčiau padirbti, bet čia savaičių reikalas, o ne iki sesijos pabaigos“, – tvirtino ūkio ministras.

M. Sinkevičius sakė, jog ketina kelias savaites pailsėti, o vėliau ieškos naujo darbo. Politikas BNS atskleidė gavęs vieną darbo pasiūlymą, tačiau jo neįvardijo.

LSDP taryba savaitgalį nusprendė trauktis iš koalicijos. Po šio sprendimo M. Sinkevičius pareiškė, jog vykdydamas partijos valią trauksis iš ūkio ministro posto ir pirmadienį įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

Socialdemokratai vyriausybėje turi tris deleguotus ministrus. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius po partijos tarybos sprendimo teigė, jog nori toliau dirbti ministru, todėl traukiasi iš socialdemokratų gretų, o teisingumo ministrė Milda Vainiutė nepriklauso partijai, todėl ketina toliau dirbti.