captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tyrimas dėl A. Skardžiaus: R. Juozaitis pasakojo apie S. Skardžiuvienės partnerį Baltarusijoje

Seimo Antikorupcijos komisijai tiriant Seimo nario Artūro Skardžiaus veiklą, trečiadienį apklaustas vienas įtakingiausių Lietuvos energetikos sektoriaus žmonių Rymantas Juozaitis. Jis papasakojo apie savo santykius su Skardžių šeimos verslo partneriu, buvusiu Baltarusijos koncerno „Belenergo“ vadovu Sergejumi Belyj.
Rymantas Juozaitis, BNS nuotr.
Rymantas Juozaitis, BNS nuotr.

Komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius R. Juozaičio teiravosi, ar A. Skardžiaus šeimos verslo partneriai Baltarusijoje gali daryti įtaką Seimo nario veiklai. Komisijos vadovas taip pat klausė, ar R. Juozaitis pažįsta Sergejų Belyj – „Investenergostroi“ akcininką ir buvusį Baltarusijos valstybinio koncerno „Belenergo“ vadovą.

„S. Belyj yra senas pažįstamas, kadangi senais laikais, kai aš vadovavau „Lietuvos energijai“, jis buvo „Belenergo“ vadovas“, – nedaugžodžiavo R. Juozaitis, pridėdamas gerų žodžių apie S. Belyj nuopelnus padedant Lietuvai susigrąžinti Baltarusijos skolą už elektrą.

Jis teigė ir dabar palaikantis ryšius su S. Belyj. Esą jis yra pasakojęs apie „neblogus“ saulės energetikos projektus Baltarusijoje.

„Baltarusijos truputėlį privengiu“, – tikino R. Juozaitis.

Klausiamas, ar S. Belyj prisistatinėjo kaip Baltarusijoje įtakingas žmogus, buvęs „Lietuvos energijos“ vadovas teigė, kad šioje šalyje „turi pažinoti, kad jaustumeisi saugesnis“. Vis dėlto daugiau detalių apie S. Belyj įtaką R. Juozaitis nevardijo.

R. Juozaitis, buvęs „Lietuvos energijos“ ir „Leo LT“ vadovas, šiuo metu figūruoja kitame rezonansiniame tyrime – tarptautiniame tyrime dėl energetikos koncerno „Alstom“, kuriame figūruoja ir dideli pinigai iš Lietuvos.

Baltarusijos energetikas S. Belyj kartu su A. Skardžiaus žmona Snieguole Skardžiuviene kontroliuoja „Investenergostroi“. Jo, kaip ne Lietuvos piliečio, komisija apklausti negali. Dar vienas šios įmonės akcininkas, Rusijos pilietis Rustemas Nigmetzianovas, turi leidimą gyventi Lietuvoje. Jis buvo kviečiamas į komisijos posėdį, bet kol kas su juo susisiekti nepavyko.

Stambiausias Baltarusijos įmonės akcininkas Romualdas Patalavičius yra buvęs A. Skardžiaus politinis bendražygis, jie kartu veikė ir atstovaudami atsinaujinančios energetikos sektoriaus verslui. Jis buvo kviečiamas į ankstesnį komisijos posėdį, tačiau neatvyko, motyvuodamas sprogusia padanga. Į trečiadienio posėdį R. Patalavičius prisistatė ir liudijo.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...