Lietuvoje

2017.09.27 13:59

J. Sabatauskas prisijungė prie koalicijoje su „valstiečiais“ likusių socialdemokratų

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2017.09.27 13:59

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas, Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas 15min studijoje trečiadienį pasakė, kad prie Socialdemokratų frakcijos dalies, kuri lieka valdančioje daugumoje su „valstiečiais“, prisijungė ir Julius Sabatauskas. Iki šiol jis buvo linkę laikytis Socialdemokratų partijos tarybos nutarimo trauktis iš valdančiosios koalicijos.

„Galiu pasakyti, kaip įtikinome. Ne tai, kad įtikinome. Jo apygarda yra Alytus ir Alytaus rajonas, jo skyriai apsisprendė taip: Alytaus rajonas palaikė, kad reikia likti koalicijoje, o Alytaus miestas buvo prieš. Jis nuvažiavo pasikonsultuoti ir priėmė sprendimą palaikyti ir likti koalicijoje“, – sakė G. Kirkilas.

Su pačiu J. Sabatausku 15min kol kas susisiekti nepavyko.

Dabar jau 12 socialdemokratų frakcijos narių, pasirašiusių po sutartimi su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Šeštadienį Socialdemokratų partijos taryba nutarė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Pirmadienį paaiškėjo, kad tokiam sprendimui nepritariantys Seimo Socialdemokratų frakcijos nariai pasirašė susitarimą su „valstiečiais“ dėl koalicijos sudarymo.

Dar pirmadienį sutartį buvo pasirašę vienuolika socialdemokratų: Rimantas Sinkevičius, Algirdas Butkevičius, Gediminas Kirkilas, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Juozas Bernatonis, Artūras Skardžius, Antanas Vinkus, Mindaugas Bastys, Linas Linkevičius ir Andrius Palionis. Taip pat, I. Šiaulienės teigimu, du „darbiečiai“ – Valentinas Bukauskas ir Petras Čimbaras. Tačiau šie neigė pasirašė, nors ir teigė, kad Vyriausybę palaiko.

Prieš koaliciją su valstiečiais socialdemokratų frakcijoje pasisako Algirdas Sysas ir Rasa Budbergytė. Jie abu atsistatydino iš Seime užimamų pareigų. Taip pat partijos tarybos sprendimo buvo linkę laikytis Raminta Popovienė, Juozas Olekas, Algimantas Salamakinas ir Julius Sabatauskas, kuris, anot G. Kirkilo, savo sprendimą pakeitė.

Populiariausi