captcha

Jūsų klausimas priimtas

Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje paskelbta ekstremalioji situacija

Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje nuo rugsėjo 25 d. 16 val. paskelbta ekstremalioji situacija. Tai numatantį įsakymą, atsižvelgęs į Švenčionių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos siūlymą, pasirašė administracijos direktorius Andrius Šarėjus, teigiama savivaldybės pranešime.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Dėl meteorologinių ir hidrologinių reiškinių žemės paviršiui ir gilesniems jos sluoksniams, taip pat dėl žemės ūkio ar kitiems laukiniams augalams padaryto poveikio nuo rugsėjo 13 d. Švenčionių rajone buvo paskelbti ekstremalūs įvykiai. Tačiau padėtis negerėja.

Rugsėjo 25 d. užfiksuotas itin didelis drėgmės perteklius. Dėl perteklinės drėgmės dirvose žemdirbiai negali nuimti derliaus ir vykdyti rudens sėjos darbų. Grūdinių augalų ir rapsų derliaus nuėmimo eigos rugsėjo 15 d. duomenimis, Švenčionių rajono ūkiuose, didesniuose nei 50 ha, javų nuimta tik 43 proc., kviečių – 54 proc., avižų – 40 proc., grikių – vos 5 proc. 
Meteorologinių reiškinių poveikis neįteisintas kaip nenugalima jėga, kurios negalima nei numatyti, nei išvengti, nei nugalėti. Tačiau jų poveikis turi tiesioginę įtaką augalininkystės produkcijos auginimui, o žemdirbiai susiduria su sunkumais įrodinėdami, jog dėl nuo jų nepriklausančių aplinkybių negali vykdyti prisiimtų įsipareigojimų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...