captcha

Jūsų klausimas priimtas

Užsienyje studijavęs lietuvis: švietimo įstaigos turėtų bendradarbiauti su įmonėmis

Švietimas Lietuvoje – pažangus ir kokybiškas, mano su Lietuvos studentais ir švietimo atstovais bendravęs Britų tarybos narys. O apie patirtį mokantis užsienyje, studijas ir darbus pasakoja į Lietuvą sugrįžę jaunuoliai.
Asociatyvi BNS nuotr.
Asociatyvi BNS nuotr.

Dvyliktoje klasėje abiturientams tenka nuspręsti, ko imtis kitais metais. O net apsisprendus dėl studijų krypties, dilema nesibaigia – juk vien Lietuvoje yra 47 aukštosios mokyklos.

Tarptautiniame studijų forume visi norintys galėjo susipažinti su studijomis užsienyje, specialistais bei tarptautinę patirtį turinčiais jaunuoliais.

Jungtinėje Karalystėje mokyklą ir studijas baigęs Augustinas Kuzminskas šalyje dar keletą metų liko dirbti.

Grįžti į Lietuvą ir patirtį pritaikyti gimtinėje Augustiną paskatino pažintis su mokymo sistemą siekiančiais patobulinti jaunuoliais.

„Šiuo metu žmonės nori įgyti tokią patirtį, kurią galėtų tiesiogiai pritaikyti, ir tuo pat metu surasti darbdavį, kuris norėtų tave auginti. Manau, kad švietimo įstaigos turėtų bendradarbiauti su įmonėmis, kurios nori užpildyti tam tikras pozicijas, kad jos pradėtų burti ir šviesti, kas yra darbas. Yra labai didelis skirtumas tarp to, ką tu įgyji universitete ar net mokykloje, ir to, ko darbdavys reikalauja“, – teigia verslininkas A. Kuzminskas.

Kiek kitokia nei Augustino komunikacijos specialistės Ivetos Stukaitės patirtis. Mergina išvažiavo į Kanadą ieškoti darbo pagal specialybę.

Daugiau – Mildos Vilčinskaitės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...