captcha

Jūsų klausimas priimtas

Konservatoriai prašo Etikos ir procedūrų komisijos išaiškinti, kas dabar Seimo valdantieji

Seimo konservatoriai kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši išaiškintų, kas šiuo metu priklauso Seimo daugumai, po to, kai frakcijų koalicijos susitarimą su „valstiečiais“ pasirašė tik dalis Seimo socialdemokratų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip rašoma kreipimesi, 6 socialdemokratai viešai skelbia nesantys valdančiosios koalicijos dalimi, dirba ne valdančiojoje koalicijoje, atsisako užimamų postų Seimo struktūrose.

„Tai reiškia, kad valdančiojoje Seimo koalicijoje tėra 69 Seimo nariai (56 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai ir 13 Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių) ir, kad tokia valdanti koalicija neturi daugumos“, - dokumente teigia konservatoriai.

Klausimas, ar valdančioji daugume tebeegzistuoja, keltas ir rytiniame Seimo posėdyje, kurio pradžioje Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis perskaitė Seimo socialdemokratų ir „valstiečių“ susitarimą dėl frakcijų koalicijos.

Konservatorių frakcijos narys Andrius Kubilius tada sakė, kad jeigu susitarimui pritarė ir naujoje koalicijoje yra tik devyni socialdemokratai, tai daugumos nėra.

V. Pranckiečio teigimu, daugumą Seime sudaro 76 nariai, įskaitant jį patį.

Dokumente yra 11 parašų, tarp kurių Seimo socialdemokratų partijos narių Petro Čimbaro ir Valentino Bukausko parašai.

Pirmadienį, balsuodami dėl bendradarbiavimo su „valstiečiais“, Socialdemokratų frakcijos Seime nariai pasisakė taip: už – 10, prieš – 4, susilaikė – 1.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...