Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Katedros aikštėje sutikti iš misijos Afganistane grįžę kariai

ELTA, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Vilniaus Katedros aikštėje į iškilmingą rikiuotę stojo apie 150 karių, grįžusių iš misijos Afganistane.  

Ketvirtadienį Vilniaus Katedros aikštėje į iškilmingą rikiuotę stojo apie 150 karių, grįžusių iš misijos Afganistane.

Į Katedros aikštę atžygiavo Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės šešioliktosios pamainos kariai, taip pat karininkai, tarnavę Vakarų regioninėje vadavietėje, Tarptautinių saugumo paramos pajėgų Jungtiniame štabe, Karinių patarėjų grupėje ir Operacijų koordinavimo centro patarėjų grupėje.

Iš misijos grįžusius karius pasitiko ir apdovanojimus įteikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

Priešpaskutinę Provincijos atkūrimo grupės karių pamainą daugiausiai sudarė kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės, kurios padaliniai dislokuoti Vilniaus, Trakų, Ukmergės, Molėtų, Ignalinos ir Švenčionių miestuose.

Taip pat grupėje tarnavo kitų Lietuvos kariuomenės padalinių kariai iš Karo medicinos tarnybos, Logistikos valdybos, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Sausumos pajėgų štabo ir karinių vienetų.

Kariai misijoje tarnavo nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio.

Šiuo metu Goro provincijoje tarnauja paskutinė, septynioliktoji, Lietuvos karių pamaina, kuriai tenka užbaigti Lietuvos vadovaujamos misijos veiklą ir perduoti atsakomybę už saugumą vietos saugumo pajėgoms.