Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.30 16:32

Klaipėdos vaikų darželyje – žarnyno infekcijos protrūkis

LRT.lt 2013.05.30 16:32

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, viename Klaipėdos vaikų daželių gegužės 28–29 d. kilo ūmios žarnyno infekcinės ligos protrūkis. Čia dėl karščiavimo, vėmimo ir viduriavimo į ligoninę buvo paguldyti šeši vaikai ir trys darbuotojai. Šiuo metu atliekami tyrimai ligos sukėlėjui nustatyti, rašoma pranešime spaudai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, viename Klaipėdos vaikų daželių gegužės 28–29 d. kilo ūmios žarnyno infekcinės ligos protrūkis. Čia dėl karščiavimo, vėmimo ir viduriavimo į ligoninę buvo paguldyti šeši vaikai ir trys darbuotojai. 

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai operatyviai patikrino vaikų lopšelio darželio „Putinėlis“ maisto ruošimo skyrių, teigiama pranešime spaudai. Sprendimas sustabdyti veiklą priimtas po to, kai atlikus patikrinimą nustatyta maisto tvarkymo pažeidimų – netinkamomis sąlygomis laikytas ir gaminamas maistas, pažeidžiamas maisto produktų laikymo temperatūrinis režimas, nustatyti patalpų higienos, savikontrolės neatitikimai ir kiti pažeidimai. Siekiant įvertinti gaminamų patiekalų saugą, paimti geriamojo vandens, plovinių, mėsos gaminių, žaliavų mėginiai, kurie išsiųsti laboratoriniams tyrimams. Lopšelio darželio maisto skyriui nurodyta atlikti patalpų valymą ir dezinfekciją, pašalinti nustatytus trūkumus.

ULAC specialistai primena, kad žarnyno infekcijų protrūkiai dažnesni vasarą, todėl maisto ruošimo specialistai turėtų būti itin atidūs, laikytis maisto laikymo ir tvarkymo taisyklių, o vartotojai – nepamiršti rankų higienos.

ULAC duomenimis, pernai buvo užregistruota daugiau nei 19 tūkst. žarnyno infekcinių ligų atvejų. Dažniausiai buvo registruojami pavieniai šių ligų atvejai, tačiau, kaip ir kasmet, neišvengta protrūkių.

2012 m. iš visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų buvo gauti 375 pranešimai apie protrūkius: 159 (42,4%) virusinių infekcijų (127 rotavirusinės infekcijos, 19 norovirusinės infekcijos, 13 virusinio hepatito A), 51 (13,6%) salmoneliozės, 13 (3,5%) kitos bakterinės etiologijos (Campylobacter spp., Shigella Flexneri, Shigella sonnei ir Escherichia coli), 152 (40,5%) nenustatytos etiologijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi