Lietuvoje

2017.09.26 12:38

Užsienio kalbų dauguma europiečių mokosi jau pradinėje mokykloje

Patricija Kirilova, LRT.lt2017.09.26 12:38

Europos Sąjungos šalyse net 84 procentai pradinių klasių mokinių mokosi vienos arba daugiau užsienio kalbų. Taip skelbia Eurostato duomenys. 

Anglų kalba yra laikoma pagrindine užsienio kalba, jos mokosi beveik 17,5 milijono moksleivių. Prancūzų kalba – antra pagal populiarumą – jos mokyklose mokosi šiek tiek mažiau nei milijonas vaikų. Trečioje vietoje lieka vokiečių kalba, kuriai dėmesį skiria 700 tūkst. pradinukų.

Kipre, Liuksemburge, Maltoje ir Austrijoje vienos arba dviejų užsienio kalbų mokosi visi mokiniai. Užsienio kalbą taip pat kremta beveik visi Kroatijos, Ispanijos ir Prancūzijos pradinukai. O štai Lietuvoje kitos kalbos mokosi apie 70 procentų pradinių klasių mokinių. 

Kaimyninės šalys – Estija ir Latvija – pagal šį rodiklį lenkia Lietuvą. Estijoje užsienio kalbos mokosi 77 procentai pradinukų, o štai Latvijoje – beveik 90 procentų, skelbia Eurostatas. Abiejose šalyse didelė dalis mokinių taip pat mokosi ir antros užsienio kalbos (Latvijoje – 15 proc., o Estijoje – 47 proc.), o Lietuvoje tokių mokinių – vos pusė procento.

Mažiausias procentas pradinukų, besimokančių kitų kalbų, yra Portugalijoje ir Belgijoje – tik šiek tiek daugiau nei 30 procentų. Tiesa, Belgijoje yra net 3 valstybinės kalbos – olandų, prancūzų ir vokiečių, nors mokantis mokykloje prancūzų ir olandų kalbos laikomos užsienio kalbomis.

Maltoje anglų yra oficiali šalies kalba, tačiau statistikoje ji priskiriama užsienio kalbai. Estijos mokyklose, kuriose estų kalba nėra nurodyta kaip pagrindinė, ji irgi laikoma užsienio kalba. 

Rugsėjo 26-oji jau 16 kartą minima kaip Europos kalbų diena. Ši diena, kurią organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga, įtraukė milijonus žmonių iš visų valstybių narių švęsti kalbų įvairovę bei skatinti kalbų mokymąsi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt