captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nuo slaptos Aleksandro I-ojo ir Napoleono sutarties vidury Nemuno – 210 metų

Lygiai prieš 210 metų Prancūzijos ir Rusijos valdovai, susitikę ant plausto vidury Nemuno, pasirašė pirmą slaptą sutartį dėl tarpusavio paramos ir Prūsijos padalijimo.  Susitarimas tarp dviejų agresyvių imperijų nebuvo ilgalaikis – jau po 5-erių metų Prancūzijos kariuomenė forsavo tą patį Nemuną ir nužygiavo Maskvos link.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Daugiau kaip 2 tūkst. žmonių iš 16-os valstybių dalyvavo spalvingame Napoleono armijos ir jos XIX amžiaus pradžios sąjungininkų bei priešininkų šou prie Paryžiaus. Ir visai nesvarbu, kad vienas geriausių Napoleono imitatorių pats yra iš Jungtinių Valstijų. 

Demonstruodami puikius tų laikų kostiumus bei ginklus renginio dalyviai paminėjo prieš 210 metų sudarytą Tilžės sutartį. Slapti Napoleono susitarimai su Rusijos caru Aleksandru pirmuoju sužlugdė daug Lietuvos ir Lenkijos žemių prisigrobusią tuometinę Prūsiją ir turėjo sukurti bendrą Europos žemyno imperijų frontą prieš Britaniją bei Turkiją, bet jau po penkerių metų tai baigėsi pragaištinga Prancūzijos invazija į Rusiją ir galiausiai – Napoleono imperijos žlugimu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...