captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kas laukia partijos sprendimui nepaklususių Seimo socialdemokratų?

Situacija socialdemokratų partijoje ir toliau kaista – vyksta karštos diskusijos, kaip partija turėtų pasielgti savo narių parlamentarų atžvilgiu, kurie nepakluso partijos sprendimui trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“. Pagal socialdemokratų statutą už tai gresia net pašalinimas iš partijos. Tad kokie nuobaudų variantai svarstomi?
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Partijos lyderis Gintautas Paluckas LRT.lt teigė, kad jau gautas ne vienas prašymas, kad dalies Socialdemokratų frakcijos Seime narių elgesys būtų svarstomas partijos Etikos ir procedūrų komisijoje. Ir tokių prašymų daugėja.

„Gerbiu Lino Linkevičiaus sprendimą palikti partiją, nes jam svarbiau – užsienio reikalų ministro postas. Tačiau kitų frakcijos narių sprendimas likti valdančiojoje koalicijoje turi įtakos partijos reputacijai. Man nesuprantamas jų apsimetimas, kad viskas – gerai. Jie atsiribojo nuo partijos ir tolsta nuo jos“, – įsitikinęs G. Paluckas.

Socialdemokratų senbuvis Algirdas Sysas, dalyvavęs derybose su „valstiečiais“ dėl valdančiosios koalicijos sudarymo ir manęs, kad geriau apsieiti be jos, buvo kategoriškas: „Juos (frakcijos kolegas, nepaisančius partijos sprendimų – LRT.lt) reikia šalinti iš partijos. Gal ne visus iš karto. Gal reikėtų po vieną. Tai turėtų padaryti partijos Etikos ir procedūrų komisija. Juk reikia gerbti partiją ir jos taisykles, kurias patys pasirašėme.“

Jis taip pat stebėjosi tuo, kad tik po Socialdemokratų frakcijos posėdžio paaiškėjo, jog dešimt jos narių susitarimą su „valstiečiais“ toliau dirbti koalicijoje pasirašė dar sekmadienį.

„Tai kam mes dvi valandas frakcijoje posėdžiavome? Kas čia per farsas? Man nesuprantama, kai partijos bičiuliai aiškina, esą dirba koalicijoje ne dėl postų, tačiau įvairiomis priemonėmis siekia juos išsaugoti“, – nusivylimo partijos kolegų elgesiu neslėpė A. Sysas. Jam teks netrukus atsisveikinti su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pareigomis.

Seimo vicepirmininkė Irena Šiaulienė, esanti tarp tų socialdemokratų, kurie panoro likti valdančiojoje daugumoje su „valstiečiais“, paklausta, kaip vertina tai, kad partijos bičiuliai diskutuoja ir apie patį griežčiausią sprendimą – šalinti nepaklusnius parlamentarus iš partijos, siūlė palaukti, kol atauš emocijos: „Nemanau, kad bus priimti panašūs sprendimai. Tegul diskutuoja (partijos kolegos – LRT.lt). Nereikėtų eskaluoti emocijų. Tegul jos atslūgsta.“

I.Šiaulienė teigė mananti, kad negalima priešinti partijos ir valstybės interesų. Ji įsitikinusi, kad svarbiausia – stabilumas valstybėje.

„Mes juk prisiekėme Seime ir mūsų mandatas laisvas, bet vykdysime socialdemokratinę programą“, – teigė Seimo vicepirmininkė.

Vertindama Seimo kuluaruose vykstančias diskusijas, esą dalis Socialdemokratų frakcijos narių, nepritariančių partijos pozicijai dėl pasitraukimo iš koalicijos su „valstiečiais“, galėtų pereiti į šių gretas, socialdemokratų senbuvė tokią galimybę paneigė: „Mes ne tam padarėme šį žingsnį (sudarė frakcijų koaliciją su „valstiečiais“ – LRT.lt) ir nereikėtų galvoti, kad nuėjome pas „valstiečius“.

Socialdemokratų garbės pirmininkas, politikos veteranas Česlovas Juršėnas siūlė neskubėti daryti išvadų ir sprendimų dėl tų partijos narių, dirbančių Seime, kurie pareiškė norą ir toliau likti valdančiojoje daugumoje: „Reikia viską apsvarstyti ir pasverti. Tik po to daryti išvadas. Dar nėra taip buvę, kad partijoj nebūtų diskusijų ir skirtingų nuomonių.“ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...