captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Valstiečiai“ palieka Kėdainių rajono valdančiąją koaliciją

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kėdainių skyriaus atstovai palieka valdančiąją daugumą Kėdainių rajono savivaldybės taryboje. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak skyriaus pirmininkės, savivaldybės tarybos narės Adelės Štelmokienės, šis sprendimas ilgai brandintas ir susijęs ne tik su sušlubavusia pagrindinio koalicijos parnerio – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) – reputacija, bet visų pirma su rajono mero bei liberalų frakcijos taryboje nesiskaitymu su koalicijos partneriais, sprendimų nederinimu bei užkulisiniu bendradarbiavimu su Darbo partija.

„Sistemingai ir nuolatos pažeidinėjamas vienas pagrindinių koalicijos bendradarbiavimo susitarimų – drauge aptarti ir spręsti strateginius ir kitus reikšmingus savivaldybės veiklos klausimus, – sakoma Kėdainių valstiečių ir žaliųjų pareiškime koalicijos partneriams. – Esame ne kartą kreipęsi į Kėdainių rajono merą keisti koalicinio darbo stilių ir konsultuotis svarbiais klausimais su partneriais. Deja, į šiuos prašymus nebuvo atsižvelgta, ir buvo priimti sprendimai, kurie, mūsų įsitikinimu, neatitinka rajono gyventojų interesų.“

Pasak Kėdainių valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų taryboje, rajono meras bei liberalų frakcija, užuot ieškoję bendrų sprendimų tarp koalicijos partnerių, sprendimus priima opozicine pasiskelbusios Darbo partijos frakcijos pagalba. Su šia frakcija bendradarbiaujama dar nuo praėjusių Seimo rinkimų, kuomet rajono meras atvirai parėmė Darbo partijos kandidatę.

„De facto, Kėdainių rajono savivaldybės taryboje jau senokai yra susiformavusi nauja dauguma, sudaryta visų pirma iš LRLS ir Darbo partijos narių, – sakoma pareiškime. – Mes manome, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Kėdainių skyriui būtų nesąžininga mūsų rinkėjų atžvilgiu pasilikti tokioje daugumoje.“

LVŽS Kėdainių rajono savivaldybės taryboje turi du narius – Adelę Štelmokienę bei Algimantą Kižauską.

Praėjusiuose Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje kėdainiečiai daugiausiai balsų atidavė būtent šiai partijai – beveik 25 proc. balsų.

Drauge su LVŽS nariais iš koalicijos taip pat traukiasi ir daugiau savivaldybės tarybos narių – nepartinis Darius Petrauskas, priklausantis frakcijai „Už žemę ir žmogų“, bei liberalų frakcijos narys Viktoras Muntianas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...