Lietuvoje

2017.09.25 16:57

S. Skvernelis nemato priežasčių tenkinti M. Sinkevičiaus atsistatydinimo

Liepa Želnienė, 15min.lt2017.09.25 16:57

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį rengia trumpą spaudos konferenciją, kurioje pakomentuos vyriausybės situaciją po to, kai socialdemokratų frakcija Seime nutarė sudaryti „frakcijų koaliciją“ su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija.

Pasak premjero, vyriausybė dirba daugumos sąlygomis.

„Turime formalią ir realią koaliciją su socialdemokratais“, – sakė S. Skvernelis.

Anot jo, artimiausiu metu gali būti pasirašomos paramos sutartys ir su Lenkų rinkimų akcija ir partija „Tvarka ir teisingumas“.

taip pat premjeras sako, kad kol kas nemato nė vienos priežasties patenkinti ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus atsistatydinimo.

Taip pat premjeras nemato priežasčių pasitikrinti pasitikėjimo Seime. Anot jo, įstatymuose nėra jokio straipsnio, kuris numatytų jam tokią prievolę.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pirmadienį BNS sakė, kad „valstiečių“ ir Socialdemokratų partijos frakcijų Seime koalicijos susitarimas jau pasirašytas ir galioja.

Tuo tarpu socialdemokratai partijos frakcijos posėdyje pirmininkui ir kitiems kolegoms pateikė dokumento tekstą be „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio ir socialdemokratų frakcijos seniūno A. Palionio parašų.

Pirmadienį socialdemokratų frakcijoje buvo balsuojama, ar tokiam dokumentui pritarti. Už tai, kad būtų sudaryta „frakcijų koalicija“ balsavo dešimt frakcijos narių, prieš buvo keturi, vienas susilaikė.

Tokį sprendimą partijos frakcija priėmė nepaisydama šeštadienį šios partijos tarybos priimto sprendimo trauktis iš valdančiosios daugumos.

Neatmetama, kad linkę toliau dirbti su „valstiečiais“ socialdemokratai gali būti šalinami iš partijos.

Naujausi