Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Po tvankios savaitės pabaigos pirmadienį sulauksime lietaus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Klimatologė A. Galvonaitė savaitės pabaigą prognozuoja šiltą, debesuotą ir todėl tvankią: net naktimis termometro stulpelis kai kur sieks 17 laipsnių šilumos, o sekmadienio dieną vietomis gali perkopti ir 30 laipsnių ribą.

Klimatologė A. Galvonaitė savaitės pabaigą prognozuoja šiltą, debesuotą ir todėl tvankią: net naktimis termometro stulpelis kai kur sieks 17 laipsnių šilumos, o sekmadienio dieną vietomis gali perkopti ir 30 laipsnių ribą.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus vedėja dr. Audronė Galvonaitė žada, kad artimiausiomis dienomis besidomintieji debesimis galės jais grožėtis į valias: šių susidarys įvairių formų ir spalvų. Debesuotumas bus besikeičiantis.

Klimatologės teigimu, kalendorinė vasara prasidės gana šiltais orais. Tiesa, neišvengsime lietaus, bet dienos ir naktys bus pakankamai šiltos. Naktimis temperatūra svyruos tarp 12 ir 17 laipsnių. Pradedant nuo ketvirtadienio, kai termometro stulpelis dieną sieks 27 laipsnius, temperatūra kasdien vienu laipsniu pakils vis aukščiau. Penktadienio dieną jau sulauksime 28, šeštadienį –29 laipsnių šilumos. Pirmadienį vėl truputėlį atvės ir bus 27 laipsniai.

Prie jūros oro temperatūra bus kiek žemėlesnė – dienomis bus apie 21–23, naktimis – apie 13–14 laipsnių šilumos.

Iki sekmadienio pūs gūsingas pietryčių-rytų vėjas, sekmadienį jis bus nepastovios krypties ir kiek silpnesnis, o pirmadienį ims pūsti iš šiaurės ir vėl sustiprės iki 2–7 metrų per sekundę.

Pirmadienį – arba naktį, arba dieną – sulauksime staigesnio ir smarkesnio lietaus.  

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5