captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius: frakcijoje likčiau tuo atveju, jeigu frakcija nepasiskelbtų opozicine

Socialdemokratų partijos tarybai apsisprendus trauktis iš valdančiosios koalicijos partijos deleguoti ministrai sprendžia dėl tolesnių savo karjeros perspektyvų.
 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Iš socialdemokratų partijos besitraukiąs Linas Linkevičius linkęs toliau dirbti užsienio reikalų ministru. Tai jis paskelbė pirmadienį po premjero Sauliaus Skvernelio susitikimo su ministrais. „Aš sprendimą jau pasakiau ir anksčiau, galiu tik pakartoti, kol įmanoma dirbsime toliau, turiu galvoje vyriausybėje“, – sakė L. Linkevičius.

Jis neketina atsisakyti Seimo nario mandato, o dėl likimo socialdemokratų frakcijoje teigią apsispręsiąs tuomet, kai ji paskelbs savo sprendimą dėl buvimo valdančiojoje koalicijoje. „Išrinko partijos rinkėjai, (…) ir jie suteikė mandatą, mano supratimu, dirbti, o ne būti opozicijoje. Tai čia tam tikra prasme yra nesiskaitymas ir su rinkėjų nuomone. (…) Frakcijoje likčiau tuo atveju, jeigu frakcija nepasiskelbtų opozicine. Kol ji to nepaskelbė, kol kas kitokių sprendimų nesu priėmęs“, – sakė L. Linkevičius.

Lietuvos socialdemokratų partijos taryba šeštadienį nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Pasak socialdemokratų vadovybės, „valstiečiai“ nepaiso socialdemokratų pasiūlymų koalicijoje, neginamos socialdemokratinės vertybės, už jų nugaros sudaromi susitarimai su opozicija. Už tokį žingsnį balsavo 140 partijos tarybos narių, prieš buvo 46. Balsavime dalyvavo 187 iš 235 tarybos narių. Socialdemokratų partija pastaruosius keletą mėnesių vykdė savo skyrių apklausą.

44 iš 60-ies jos skyrių siūlė trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“. Persiderėti dėl koalicijos sutarties siūlė aštuoni skyriai, septyni buvo už darbą koalicijoje, vienas nepareiškė nuomonės. Pernai žiemą pasirašę koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga socialdemokratai gavo trijų ministrų portfelius.

Teisingumo ministre tapo nepartinė Milda Vainiutė, užsienio reikalų – partijai priklausantis Linas Linkevičius, ūkio – socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius. L. Linkevičius jau šeštadienį pranešė paliekąs Socialdemokratų partiją, kad galėtų toliau eiti ministro pareigas. Tuo metu ūkio ministras M. Sinkevičius sakė paklusiąs partijos sprendimui ir atsistatydinsiąs iš pareigų.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...