captcha

Jūsų klausimas priimtas

Latviai ir lietuviai Palangoje švenčia Baltų vienybės dieną

Kasmet Palangoje švenčiama Baltų vienybės diena šiemet pirmą kartą pristato dviejų tautų – lietuvių ir latvių – kultūrą bei papročius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kartu švęsti Baltų vienybės dieną lietuviai ir latviai pradėjo prieš penkerius metus, kasmet vis kitame mieste. Pernai – Liepojoje, šiemet šventė atkeliavo į Palangą. Ją pradėjo pirmą kartą čia susibūręs jungtinis Lietuvos ir Latvijos diplomatų choras bei Palangos orkestras.

„Džiugu, kad yra puoselėjamos tos mūsų baltų tradicijos, kultūra ir būtent, kad mes jų nepamirštame“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Visą dieną Palangoje skambėjo liaudiška muzika, dainos, amatus demonstravo meistrai.

„Mes čia turime apie 400 tautinių kolektyvų dalyvių tiek iš Lietuvos, tiek iš Latvijos. Mes turime apie 100 tautodailininkų, kurie pristato amatus. Mes taip pat turime didelį koncertą klasikinės muzikos su Lietuvos kolektyvu „Nico“ ir Latvijos „Dagam“. Mes norim parodyti vienybę, kad mes kartu likę tos dvi tautos esame, Esam šalys vieningos, ir man atrodo, tos šventės netgi mus dar labiau suvienija“, – pasakojo vienas iš šventės organizatorių Nerijus Stasiulis.

Baltų vienybės diena skirta prisiminti 1236 m. įvykusį Saulės mūšį, kuriame buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas. 2000 m. Lietuvos ir Latvijos Parlamentai Saulės mūšio dieną paskelbė Baltų vienybės diena.

„Genčių buvo gerokai daugiau: ir žiemgaliai, ir kuršiai, ir sėliai, ir latgaliai. Na tiesiog jos susijungė, į tautas susiformavo. Na, o liko tiktai lietuviai ir latviai, prūsų, deja, nebeturim“, – kalbėjo Baltų centro vadovė Regina Kvašytė.

Už tarptautinį bendradarbiavimą Palangai trečią kartą įteiktas Europos Tarybos garbės ženklas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...