captcha

Jūsų klausimas priimtas

E. Gentvilas: sukūrę naują juridinį vienetą netaptume nauji ir skaidrūs

Šeštadienį Kaune Liberalų sąjūdžio tarybos posėdyje nuspręsta organizuoti dar vieną partijos tarybos posėdį po mėnesio, o joks naujas politinis darinys šiuo metu nebus kuriamas, praneša partija.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Partija sušaukė šį posėdį aptarti, kaip dirbs po to, kai teisėsauga pareiškė partijai įtarimus politinės korupcijos byloje.

Liberalai netaptų nauji ir skaidrūs, jei vietoj įtarimų sulaukusio Liberalų sąjūdžio mėgintų kurti naują juridinį vienetą, teigė partijos frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.

„Mums primetinėja vieną, patį paprasčiausią scenarijų: pasileiskite, sukurkite naują partiją. Paprastai tai primetinėja ne politologai, bet žiniasklaida – tiesiog tai būtų sensacija: Liberalų sąjūdis šiandien susirenka ir priima sprendimą, pasileidžia, nebėra šios partijos, o kažkada sukursime kitą partiją. Galimas scenarijus teoriškai. (...) Tačiau ką tai reikštų? Taptume skaidrūs, naujai susikūrę?“ – kalbėjo E. Gentvilas.

„Mus ši dėmė gegužės mėnesio persekios, kaip mes bepasivadinsime, su kuo susijungsime ar reorganizuosimės“, – teigė jis.

„Aš esu tas, kuris žinau – aš nesusijęs su ta istorija. Tačiau visuomenės akyse turbūt yra kitaip. Linkiu, kad eitume į priekį jau su naujais žmonėmis. Nedeklaruoju atsistatydinimo, bet deklaruoju, kad, deja, man šios dėmės nepavyks nusiplauti“, – sakė politikas.

R. Šimašius: mes jau padarėme savo išvadas

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius šeštadienį kalbėdamas su partijos kolegomis pabrėžė, kad partija padarė išvadas po kilusio korupcijos skandalo.

„Gegužės 12 dieną, kai buvo pareikšti įtarimai mūsų buvusiems kolegoms, akivaizdu, buvo šokas mums visiems didesnis nei vakar, nes tai yra ta diena, kai paaiškėjo mūsų naivumas, manant, kad viskas buvo gerai mūsų karalystėje prieš pusantrų metų. Kas įvyko per tą laiką? Labai aiškiai supratome, kad mums reikia atsinaujinti, persikrauti, pasikeisti ir mes tą padarėme“, – šeštadienį partijos tarybos susirinkime kalbėjo R. Šimašius.

Kalbėdamas partijos pirmininkas reagavo į Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų lyderio Gabrieliaus Landsbergio viešai išsakytas pastabas, kad partija nesiėmė pakankamų veiksmų po buvusio partijos lyderio korupcijos skandalo.

R. Šimašius, BNS nuotr.

„Mūsų draugų-oponentų logika yra labai paprasta: baksnoti pirštais ir sakyti – jūs turite pasikeisti. Mes pasikeičiame ir tada – jūs turite pasikeisti. Mes neturime pasiduoti šiai karuselei be galo. Mes padarėme savo išvadas ir padarėme jas rimtai: ne paviršiuje, ne vardan žiniasklaidos, ne vardan kažko“, – pabrėžė R. Šimašius.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad kitos partijos „pradės aplink mus šokti viliotinį“ ir kvies pereiti į savo partijas.

Kalbėdamas apie tai, ką partija turi daryti toliau, R. Šimašius teigė, kad ji neturėtų slapstytis ar kaltinti kitų, bet pripažinti esamą savo padėtį, nekaltinti teisėsaugos dėl jų daromo darbo.

„Esame liberalai, kurie manome, kad gal ir neteisingai apkaltinti, žinome, kas esame, bet nesislapstome“, – sakė jis.

R. Šimašius ragino partijų skyrių vadovus susitikti su nariais pasikalbėti, išklausyti jų nuomonių ir priekaištų.

Generalinė prokuratūra penktadienį dviem parlamentinėms partijoms – Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai – pateikė įtarimus vienoje stambiausių politinės korupcijos bylų.

Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos, Liberalų sąjūdis gavo naudos per partijos pirmininko, 2012–2016 metų kadencijos Seimo nario Eligijaus Masiulio ir partijos valdybos nario, Seimo nario Šarūno Gustainio galbūt neteisėtą veiklą.

Įtariama, kad E. Masiulis, veikęs partijos naudai ir interesais, iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už šiam koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir partijos naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį grynaisiais, taip pat kyšius nematerialia forma.

Taip pat įtariama, kad Š. Gustaisnis, veikęs partijos naudai ir interesais, iš R.Kurlianskio už koncernui naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir partijos naudai priėmė 8700 eurų kyšį, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai, organizuojant politinės partijos narių mokymus.

Liberalai teisėsaugos įtarimus partijai vadina interpretacijomis bei kaltę neigia.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...