captcha

Jūsų klausimas priimtas

Padėti ankstukams kvies skaitant knygas

Per anksti gimusiems kūdikiams daugiau jėgų augti, stiprėti ir kovoti už savo gyvybę suteikia net ir tokie paprasti dalykai kaip tėvų balsas. Vilniaus universiteto Vaikų ligoninėje (VUVL) atliktas specialus tyrimas patvirtino, kad muzikos terapija ir mamos balsas teigiamai veikia per anksti gimusių kūdikių fizinę ir emocinę būklę, prisideda prie spartesnio jų vystymosi. Dėl šios priežasties paramos projektas „Ankstukai“ imasi iniciatyvos, kuria kvies skaitant knygas padėti anksčiau gimusiems kūdikiams greičiau užaugti, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

VUVL Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad dainuojant ar skaitant mažiems vaikams, gerinami jų fiziologiniai rodikliai ir elgesys, skatinamas čiulpimo refleksas, spartėja vystymosi procesas.

Gulėdami intensyvios terapijos skyriuje ankstukai yra apsupti daugybės dirginančių pašalinių garsų, todėl čia jie labai dažnai jaučiasi neramiai. Paramos projekto „Ankstukai“ vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė teigia, jog atitraukti kūdikio dėmesį nuo pašalinių garsų bei suteikti saugumo jausmą gali padėti pasakos ir lopšinės. Girdėdamas mamos balsą vaikas greičiau atsipalaiduoja, nurimsta, jam lieka daugiau energijos augti ir stiprėti.

Siekiant priminti tėveliams ne tik skaitymo teikiamą naudą, bet ir malonumą, anksčiau laiko gimusių kūdikių paramai skirtas projektas „Ankstukai“ ir „Pegaso“ knygynų tinklas pradeda naują iniciatyvą. Jos metu perkant specialiu ženklu pažymėtas knygas, ne mažiau nei 4 proc. nuo kiekvienos iš jų bus paaukota ankstukams. Paremti juos bus galima perkant ne tik vaikiškas, bet ir suaugusiems skirtas knygas.

Šią paramą planuojama skirti specialiai garso įrangai, padėsiančiai tėveliams užsiimti muzikos ir pasakų terapija ligoninėse, kur slaugomi mažiausi naujagimiai. Kampanija vyks rugsėjo 20 – lapkričio 7 d. visuose šalyje veikiančiuose „Pegaso“ tinklo knygynuose.

Lietuvos ankstukams padėti užaugti galima ir prisidedant prie neišnešiotiems naujagimiams skirto paramos projekto „Ankstukai“. Aukoti galima pavedimu, skirti 2 proc. GPM arba metant pinigus į aukojimui skirtas dėžutes, esančias „Pegaso“ tinklo knygynuose.

„Ankstukai“ – 2014 m. prasidėjęs pirmas ir vienintelis paramos projektas Lietuvoje, besirūpinantis anksčiau laiko gimusiais kūdikiais ir vienijantis jų tėvus, globėjus, rėmėjus, gydytojus. Anksčiau laiko Lietuvoje kasmet gimsta apie 2000 naujagimių. Nei viena šeima nėra apsaugota nuo ankstyvo mažylio atėjimo į pasaulį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...