Lietuvoje

2017.09.22 13:59

Suimtas regioninės atliekų įmonės vadovas

DELFI.lt2017.09.22 13:59

Teismo nutartimi Utenos regiono atliekų tvarkymo centro (URATC) direktoriui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas aštuonioms dienoms, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

URATC direktorius trims mėnesiams nušalintas nuo pareigų. Uždarosios akcinės bendrovės direktoriui paskirtos kardomosios priemonės – penkių tūkstančių eurų piniginis užstatas, dokumento paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Kaip įtariama, URATC direktorius, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai sudarė palankias sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei vykdyti eksploatuojamų mechaninio – biologinio apdorojimo įrenginių techninę priežiūrą. STT Panevėžio valdybos pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už palankių sprendimų priėmimą URATC direktoriui buvo „atsilyginta“ darbais ir įranga jo statomame name.

URATC direktorius, kuris yra valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba; uždarosios akcinės bendrovės direktorius ir buvęs šios bendrovės darbuotojas įtariami papirkimu.

Atlikdami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai iš URATC ir dar vienos bendrovės 2017 m. rugsėjo 20 d. paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose. Įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti URATC direktoriui, įtarimai dėl papirkimo – uždarosios akcinės bendrovės direktoriui ir vienam buvusiam darbuotojui.

Atliekų tvarkymas yra viena iš Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programoje įvardintų prioritetinių sričių, kuriose korupcijos paplitimo galimybė yra didžiausia. STT korupcijos tyrimų ir korupcijos prevencijos veiksmais taip pat ne kartą atkreipė dėmesį į korupcijos rizikų mažinimo reikalingumą šioje srityje.

STT korupcijos prevencijos pareigūnai yra atlikę korupcijos rizikos analizes atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo, priežiūros ir kontrolės srityje, pateikę rekomendacijų dėl šios veiklos tobulinimo, taip pat yra atlikę teisės aktų antikorupcinius vertinimus ir pateikę pasiūlymų dėl atliekų tvarkymo reglamentavimo tikslinimo.

STT kasmet gauna asmenų pareiškimų, susijusių su atliekų tvarkymo klausimais. Vien 2017 metais gauta 13 tokių pareiškimų (2016 metais – 19, 2015 metais – 24).

Nuo 2010 metų STT beveik kasmet pradeda ikiteisminius tyrimus, susijusius su atliekų tvarkymo sritimi. Iki šios dienos 12 asmenų yra nuteisti ir pripažinti kaltais padarę korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.