Lietuvoje

2017.09.22 11:50

K. Masiulis įregistravo įstatymo, skatinsiančio grįžti į Lietuvą, projektą

LRT.lt2017.09.22 11:50

Seimo Migracijos komisijos narys Kęstutis Masiulis įregistravo Grįžimo įstatymo projektą, kuriame aptariama valstybinė grįžimo politika, grįžtančiųjų į Lietuvą teisės ir jų apsauga, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Lietuvos valstybė susiduria su didele lietuvių emigracija, o tai yra viena iš svarbiausių strateginių problemų šalyje. Dabartinė vyriausybė, kaip ir buvusios vyriausybės, šiai problemai neskiria reikiamo dėmesio ir išteklių. Šis įstatymas paskatins vyriausybę veikti. Izraelis, sėkmingai skatinantis žydų imigraciją, savo politiką grindžia 1950 m. priimtu Grįžimo įstatymu. Tai tinkamas pavyzdys Lietuvai“, – sako teisės akto rengimą inicijavęs parlamentaras.

Pagal įstatymą, šalyje turėtų atsirasti kompetentinga institucija, kuri skatintų lietuvių kilmės asmenų ir su Lietuva istoriškai susijusių asmenų grįžimą į Lietuvą.

„Lietuvoje turėtų veikti „vieno langelio“ principas, kad visi norintys grįžti į Lietuvą žinotų ką valstybė gali jiems pasiūlyti, o jau grįžus, kas padės integruotis. Iki šiol Lietuva labai pasyviai bendravo su lietuviais užsienyje, atsiliekame ne tik nuo Izraelio ar Airijos, bet ir nuo kaimynų lenkų. Net tremtinių sugebėjome susigrąžinti vos 2 tūkst. šeimų“, – kalbėjo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys K. Masiulis.