captcha

Jūsų klausimas priimtas

Generalinis prokuroras prašo naikinti N. Puteikio teisinę neliečiamybę

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ketvirtadienį pakartotinai kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos nario Naglio Puteikio neliečiamybę šmeižto byloje. Jis pranešė, kad apšmeižta pasijutusi moteris iš Seimo nario tikisi prisiteisti 15 tūkst. eurų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Panaikinti parlamentaro imunitetą naikinti pernai balandį paprašė Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis šmeižto bylą, teigė E. Pašilis.

Šioje byloje N. Puteikį šmeižtu kaltina Kristina Apanavičiūtė-Sulikienė, teigdama, kad prieš kelerius metus savaitraštyje „Laisvas laikraštis“ Seimo narys apšmeižė jos tėvą ir sumenkino jos pačios reputaciją.

K. Apanavičiūtė-Sulikienė šmeižiančia informacija laiko 2012 metų birželį leidinyje „Laisvas laikraštis“ publikuotame tekste išsakytus teiginius, kad pareiškėjos tėvas „apsišvietęs“ KGB agentas“; taip pat, kad laikraštis „Karštas komentaras“, kuriame ji dirbo, neva per prezidentės patarėją įtakojamas Valstybės saugumo departamento.

„Teismas konstatavo, kad, pareiškėjos manymu, šie teiginiai sumenkina jos reputaciją, sudarė klaidingą įspūdį apie jos šeimą, dėl to nukentėjo ji pati ir jos šeimos nariai. Dėl publikuotų teiginių jai teko keisti gyvenamąją vietą, sumažėjo bendravimo galimybės. Ji patyrė didžiulį pažeminimą, jaučiasi persekiojama“, – teigė E. Pašilis.

Moteris mano, kad Seimo narys tyčia apšmeižė ją ir siekia prisiteisti iš N. Puteikio 15 tūkst. eurų neturtinės žalos ir bylinėjimosi išlaidas, pranešė generalinis prokuroras E. Pašilis.

Teismas bandė abi puses sutaikyti, tačiau to padaryti nepavyko.

N. Puteikis visiškai neigia savo kaltę ir tvirtina, kad laikraštyje buvo neteisingai pacituotas.

Jei N. Puteikis būtų pripažintas kaltu, jam grėstų bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Seimas jau yra nagrinėjęs analogišką teismo prašymą praėjusią kadenciją, bet tuomet nesutiko leisti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Tačiau Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė, kad naujos kadencijos Seimas, po pakartotinio prokuroro kreipimosi turi iš naujo spręsti, ar sutikti naikinti parlamentaro teisinę neliečiamybę.

Dabar Seimas sudarė naują komisiją, kuri spręs, ar siūlyti Seimui naikinti N. Puteikio teisinę neliečiamybę. Šiai komisijai vadovaus „valstietis“ Audrys Šimas.

Ji sprendimą Seimui turės pateikti iki rugsėjo 29 dienos.

Už tai, kad komisija būtų sudaryta, balsavo 99 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė penki.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...