Lietuvoje

2013.05.30 09:30

Ž. Plytnikas susilaukė prezidentės kritikos, tačiau lieka savo poste

ELTA2013.05.30 09:30

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorius Žydrūnas Plytnikas, supainiojęs viešuosius ir privačius interesus, lieka savo poste, tačiau ateityje privalo vengti situacijų, dėl kurių kiltų abejonių jo veikla. Tai paaiškėjo trečiadienį po Ž. Plytniko susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite.    

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorius Žydrūnas Plytnikas, supainiojęs viešuosius ir privačius interesus, lieka savo poste, tačiau ateityje privalo vengti situacijų, dėl kurių kiltų abejonių jo veikla. Tai paaiškėjo trečiadienį po Ž. Plytniko susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite.

Prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė teigė, jog Prezidentė pokalbio metu išreiškė ypač griežtą poziciją VPT atžvilgiu ir pabrėžė, jog šiai tarnybai yra keliami ypatingi reikalavimai.

„Neturi kilti net menkiausių abejonių dėl Viešųjų pirkimų tarnybos darbuotojų galimo interesų konflikto“, – sakė ji.

Prezidentė taip pat paragino Ž. Plytniką ir VPT tęsti aktyvią viešųjų pirkimų priežiūrą.

„Žmonių pinigai turi būti apsaugoti ir naudojami skaidriai“, – žurnalistams Prezidentės poziciją išsakė D. Ulbinaitė.

Ž. Plytnikas teigė, jog Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad jis esą supainiojo privačius ir viešuosius interesus, skųs teismui. 

„Informavau Prezidentę, kad nesutinku su VTEK sprendimu ir jį skųsiu teismui“, – atskleidė jis, pažymėjęs, kad jo likimas paaiškės tik po teismo sprendimo.

VPT direktorius pabrėžė, jog jo vadovaujama tarnyba dirba labai gerai.

„Mes iš tikrųjų apsaugome visus pinigus, kad jie neatitektų kažkokioms struktūroms ar atskiriems politikams“, – teigė Ž. Plytnikas.

Vis dėlto Ž. Plytnikas pripažino, kad iš Prezidentės susilaukė kritikos dėl to, jog nesugebėjo suvaldyti padėties, dėl kurios kilo abejonių skaidria jo vadovaujamos tarnybos veikla.

„Susilaukiau kritikos savo atžvilgiu todėl, jog nesugebėjau apsaugoti intereso, kad politikai apskritai galėtų eskaluoti šią temą, ir turiu ateityje vengti tokių situacijų“, – teigė jis, pabrėžęs, kad neturėjo jokio konflikto su Generaline miškų urėdija.

ELTA primena, jog antradienį VTEK nustatė, kad Ž. Plytnikas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus. VTEK pažymėjo, kad po privataus konflikto su buvusia savo pavaduotoja Egle Sakalauskaite Ž. Plytnikas priiminėjo tarnybinius sprendimus dėl jos tėvo Benjamino Sakalausko vadovaujamos Generalinės miškų urėdijos. Etikos sargų teigimu, Ž. Plytnikas nustatyta tvarka nedeklaravo kilusio privataus pobūdžio ginčo su buvusia savo pavaduotoja E. Sakalauskaite kaip aplinkybių, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas. Komisijos nuomone, tokia įstatymo prievolė VPT vadovui buvo kilusi. 

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Testas dėl COVID-19. Asociatyvi nuotr.
5

Lietuvoje

2021.04.13 15:25

LRT trumpai. Ministerija paaiškino, kaip testuosis mokytojai: kas kiek laiko, kur registruotis, ką daryti, kai testo atsisakoma

atnaujinta 11.49; beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau yra persirgę
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10